Latvijā
Kriminālziņas

Portāls: Viens no Zeiļas lietā aizdomās turētajiem strādājis sociālās aprūpes centrā0

Foto-LETA

Viens no aizdomās turētajiem seksuālās vardarbības un cilvēktirdzniecības lietā, kurā iesaistīts arī Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, ir kāds bijušais sociālā aprūpes centra (SAC) “Rīga” filiāles darbinieks, vēsta portāls “Delfi”.

Portāls norāda, ka aprūpētājs SAC strādājis vairākus gadus, bet patlaban viņš ir pirmspensijas vecumā.

SAC “Rīga” vadītāja Elvīra Kisele aģentūrai LETA sacīja, ka viņas rīcībā nav informācijas par to, ka kāds no esošajiem vai bijušajiem darbiniekiem būtu iesaistīts šādā kriminālprocesā. Viņa arī norādīja, ka nezina aizdomās turētā vārdu.

Savukārt Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš aģentūrai LETA norādīja, ka ministrijā nav informācijas par šādu gadījumu, tostarp par to nav informējusi policija. Arī labklājības ministrs Jānis Reirs (V) aģentūrai LETA ar īsziņas starpniecību norādīja, ka nav informēts par to, ka lietā aizdomās turētais varētu būt kāda SAC darbinieks.

Valsts policija (VP) aģentūrai LETA atteicās sniegt plašākus komentārus par lietas attīstību.

Jau vēstīts, ka VP aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturējusi trīs personas, tostarp kādas garīgās konfesijas pārstāvi, aģentūru LETA informēja policijā.

Augustā Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļa saņēma informāciju no kādas nevalstiskās organizācijas par to, ka vairāki vīrieši, iespējams, seksuāli izmantojuši bezpalīdzības stāvoklī esošu pilngadīgu vīrieti ar garīgās attīstības traucējumiem.

Izmeklētāji 29.augustā Rīgā un Rēzeknē kopumā aizturēja trīs personas – 1945.gadā, 1955.gadā un 1958.gadā dzimušus vīriešus. No tiem viens ir kāds garīgās konfesijas pārstāvis, otrs ir bezdarbnieks, bet trešais – strādājoša persona.

Tāpat likumsargi veica divas kratīšanas Rīgā un Rēzeknē, izņemot dažādus video un foto failus, lai pārbaudītu, vai tajos ir saskatāmas kādas noziedzīgas darbības.

Ņemot vērā, ka cietusī persona tikusi seksuāli izmantota, esot bezpalīdzības stāvoklī, sākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par to Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

Tāpat kriminālprocess ierosināts pēc Krimināllikuma panta par seksuālu vardarbību, ja to izdarījusi personu grupa, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli. Par to personas var tikt sodītas ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 20 gadiem.

Diviem vīriešiem, 1945.gadā un 1955.gada dzimušajiem, tiesa piemērojusi apcietinājumu, savukārt 1958.gadā dzimušajam vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Portāls “Delfi”, balstoties uz savā rīcībā esošo informāciju, raksta, ka vecākais no aizturētās trijotnes ir priesteris Zeiļa. Latvijas Romas Katoļu baznīcas interneta vietnē “katolis.lv” pieejamā informācija liecina, ka Zeiļa ir Rēzeknes Sāpju Dievmātes, Dukstigala un Prezmas draudzes prāvests, kā arī Mariāņu kongregācijas Latvijas vikariāta priekšnieks, Rēzeknes dekanāta dekāns.

Tāpat publiski pieejama informācija liecina, ka 2005.gadā Zeiļam piešķirts Rēzeknes goda pilsoņa statuss.

LA.lv