AP/Scanpix

Porziņģa rezultatīvā spēle neglābj “Knicks” no zaudējuma 0

Latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien guva 14 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet viņa pārstāvētā komanda Ņujorkas “Knicks” cieta zaudējumu.
“Knicks” basketbolisti viesos ar 87:115 (27:31, 24:30, 22:25, 14:29) piekāpās Bostonas “Celtics”, ciešot piekto zaudējumu sezonas astotajā mačā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Porziņģis šajā spēlē laukumā bija 23 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā guva 14 punktus, grozā raidot piecus no 13 divpunktu metieniem un visus četrus izpildītos soda metienus, bet netrāpot abus tālmetienus. Tāpat viņa kontā sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni, viena pārtverta bumba, viena kļūda un četras piezīmes.

Ar 14 punktiem Porzinģis bija rezultatīvākais Ņujorkas komandā, bet 12 punkti Karmelo Entonijam, kurš otrajā ceturtdaļā pēc otrās tehniskās piezīmes nevarēja turpināt spēli. Savukārt Deriks Rouzs iemeta 11 punktus, tajā pat laikā pieļaujot septiņas kļūdas, bet zem groziem saimniekoja kādreizējais Porziņģa komandas biedrs Spānijas klubā “Sevilla” Villijs Ernangomess un Žoakims Noā, kuriem attiecīgi 12 un 10 atlēkušās bumbas.
Tikmēr pretiniekiem 29 punktus guva Aizeja Tomass. “Knicks” basketbolisti šajā mačā pieļāva 25 kļūdas, bet Bostonas vienībā bija par desmit kļūdām mazāk.

Mača sākumā Porziņģis netika pie daudz metieniem, bet pirmais precīzais latvieša radījums grozā bija pēc teju nospēlētām piecām minūtēm, kad viņš ar metienu pēc pagrieziena panāca 8:17. Pāris minūtes vēlāk Porziņģis ar pusminūtes intervālu guva vēl četrus punktus, bet uz tablo saglabājās deviņu punktu deficīts (16:25). Četrarpus minūtes pirms pirmās ceturtdaļa beigām liepājnieks devās atpūsties uz rezervistu soliņa, bet pēc trim minūtēm viņš atgriezās laukumā. Līdz ceturkšņa beigām Porziņģis izdarīja pāris neprecīzs metienus, bet Ņujorkas basketbolisti mača pirmo nogriezni zaudēja ar 27:31.

Otrā ceturkšņa pirmajā pusē Porziņģis atradās uz rezervistu soliņa, bet no viesiem laukumā saimniekoja jaunpienācēji Ernangomess un Mindaugs Kuzminsks. Porziņģis laukumā devās piecarpus minūtes pirms otrās ceturtdaļas beigām, kad “Knicks” atradās iedzinējos ar 38:39. Tiesa, latvietis ātri atzīmējās ar neprecīzu metienu un trešo piezīmi, kā dēļ tika nomainīts, turklāt pēc tam otro tehnisko piezīmi nopelnīja Entonijs, kam laukums bija jāatstāj. Bez līderiem laukumā Ņujorkas vienības deficīts pieauga, un pārtraukumā komandas devās rezultāta tablo vēstot 61:51 Bostonas komandas labā.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis atzīmējās ar diviem precīziem soda metieniem (55:65), bet dažas minūtes vēlāk sekoja trīs neprecīzi metieni no spēles pēc kārtas. Otrajā puslaikā pirmo reizi no spēles Latvijas basketbolists iemeta pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm, kad Porziņģis pēc ātrā pretuzbrukuma panāca 60:70. Savu nākamo grozu liepājnieks iemeta trīs minūtes vēlāk, kad pie soda laukuma saņēma Kuzminska piespēli un guva divus punktus (65:74). Nākamie divi metieni latvieša izpildījumā nebija precīzi, un divas minūtes pirms ceturtdaļas beigām viņš tika nomainīts. Atlikušajās ceturkšņa minūtēs ņujorkieši nespēja sadeldēt pretinieku pārsvaru un mača nogrieznis noslēdzās ar 86:73 “Celtics” labā.

Porziņģis laukumā atgriezās ceturtās ceturtdaļas pirmajā minūtē. Lai gan viņam nesekmējās realizēt metienus no spēles, tomēr viņš iemeta divus “sodiņus” (76:92). Pēc nospēlētām četrām minūtēm latvietis izpelnījās tehnisko piezīmi, uzreiz tiekot nomainīts. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas mazāk nekā sešas minūtes pretinieki pārsniedza simts punktu robežu, panākot 101:79. Pamatlaika noslēdzošajās minūtēs Ņujorkas kluba galvenais treneris Džefs Hornačeks laukumā laida rezervistus, bet “Knicks” cieta zaudējumu ar rezultātu 87:115.
“Knicks” ar trim uzvarām astoņās spēlēs Austrumu konferencē ierindojas desmitajā vietā, kamēr “Celtics” ar četrām uzvarām ir septītā. Tikmēr Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” ar piecām uzvarām astoņos mačos ir piektā Rietumu konferencē.

BNS jau vēstīja, ka “Knicks” iepriekšējam vadītājam Kurtam Rembisam uzticētas rūpes par komandas aizsardzību. “Knicks” šosezon tikai vienā no astoņām spēlēm ir ielaidusi mazāk par simts punktiem, iepriekšējā mačā ar 110:96 uzvarot Bruklinas “Nets”.

Jau rītdien “Knicks” basketbolisti aizvadīs nākamo cīņu, kad viesosies pie Toronto “Raptors”.
Porziņģis NBA pārsteidzoši debitēja pērn, kad viņš 72 mačos izcēlās caurmērā ar 14,3 punktiem un 7,3 atlēkušajām bumbām, kā arī 1,9 bloķētiem metieniem. Latvietis iemantoja milzu popularitāti ne tikai “Knicks” fanu vidū, bet arī visā līgā.