×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Prasa ieviest obligātas peldēšanas nodarbības skolās (6)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) jādomā par obligātu peldēšanas apmācības programmas ieviešanu skolās. To otrdien Saeimas Sporta apakškomisija sēdē norādīja komisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks, informē Saeimas Preses dienestā.

“Pēdējo gadu statistika ir dramatiska – Latvijā noslīkšana ir otrs biežāk fiksētais bērnu un jauniešu vecumā līdz 19 gadiem ārējais nāves cēlonis. Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka vidēji uz 100 000 iedzīvotājiem ik gadu pie mums noslīkst seši līdz septiņi bērni, kas ir vislielākais traģiskākais rādītājs visā Eiropas Savienībā,” uzsver Upenieks, akcentējot, ka atbildīgajām iestādēm būtu jādomā arī par preventīviem pasākumiem iedzīvotāju peldētprasmes uzlabošanā.

Apakškomisijas deputāti šodien arī norādīja, ka valstī nepieciešama viena peldēšanas apmācību programma, vienlaikus domājot par Eiropas Savienības līdzekļu ieguldīšanu sporta būvēs, kā arī regulāras sabiedrības informēšanas kampaņas.

Kā sēdē norādīja Latvijas Peldēšanas federācijas pārstāvji: lai skolās ieviestu obligātu peldētprasmes apmācību, valstī būtu jāuzbūvē vēl 20 peldbaseini.

Patlaban apmācības programma ir izstrādes procesā, un tā paredz, ka peldēšanas nodarbībai jābūt obligātai 1.-4.klašu audzēkņiem visās vispārējās izglītības iestādēs, kurām peldbaseins vai bērnu apmācībai piemērota baseina vanna ir pieejama 50 kilometru rādiusā.

Savukārt IZM pārstāvis deputātus informēja, ka patlaban finansējums nodarbību ieviešanai ir nepietiekams, un nākamajos gados ministrija to valdībai neplāno lūgt. Šogad tam būtu nepieciešams vairāk nekā miljons eiro, bet nākamgad vairāk nekā divi miljoni, teica IZM pārstāvis, norādot, ka šī mērķa īstenošanai vairāk jāsadarbojas Peldēšanas federācijai un pašvaldībām.

Patlaban peldēšanas nodarbības bērniem apmaksā pašvaldības – 23 no tām ir pieejams vismaz viens publiskais peldbaseins, taču tikai lielākās pašvaldības saviem bērniem spēj nodrošināt bezmaksas apmācības, apakškomisijas sēdē informēja peldēšanas federācijas pārstāvji.

Statistikas dati liecina, ka kopumā ik gadu Latvijā noslīkst 150-200 cilvēku.

Apakškomisijas priekšsēdētājs un deputāti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, šovasar atpūšoties pie ūdens un vienmēr atcerēties par savu un līdzcilvēku drošību.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Peldēšana ir vislabākā cilvēka fiziskā un arī garīgā attīstība ( muskuļu grupas un sava prāta, iespēju novērtējums). Tikai IM to nevēlas, jo tas jasāk strādāt un nauda nenāks kā par to datorniķi 3 citroni…

  2. Nu tad beidzot! Mana kaimiņiene dzīvo īrijā, viņai ir 3 bērni.Viņi tur nodrošina visiem bērniem peldēšanas apmācības jūrā, nodrošina termo apģērbus, tas viss ir obligāti.
    Arī Latvijā ir novadi, kas atļaujas vest savus skolēnus uz baseinu – Gulbene ved uz Balviem.Peldēšanas prasmes ir ļoti nepieciešamas cilvēka dzīvē – kaut vai drošībai
    Tā nu ir lieta, kur būtu patiešām jāiegulda līdzekļi.

  3. O! Katrai skolai tiks būvēts peldbaseins!!!! Bagāti dzīvojam.

  4. Nu tad beidzot! Kad es gājo skolā, mums obligāti bijā jāiet uz “Daugavas” peldbaseinu mācīties peldēt. Ceļojot pa Eiropu, var redzēt, cik labi peld vācu jaunieši! Ja kāda jauniešu kompānija lec jūrā no augstas klints, nešaubieties – tie ir vācieši! Bijām Bavārijas mazpilsētā, spa kompleksā. Un vienā brīdī baseins piebira pils ar maziem bērniņiem, pirmo klašu skolēniem. Turoties pie malas, viņi kā mazi vardulēni mācījās peldēt brasā. Vācijā jau sen ir obligātā peldētapmācība.

  5. musu novadā tas butu peldet tuvākajā pils dīķī. ziemā vienkārši, izcērt aliņģi un lai peld, bet pārejā laikā pie viņa pat piekļūt nevar, dūņas, meldri netiek klāt ūdenim

  6. Piedevaam peldeeshana ir visveseliigaakais sports. Nepaarpuulee kjermeni un attiista plaushas un kruushu kurvi. Peldeetaajam nekad nepietruuks skaabeklis un arii visi citi sporta veidi taadeelj veiksies.

Draugiem Facebook Twitter Google+