Nauda

Premjers: naski sadalīta ne tikai nākamā, bet arī aiznākamā gada budžeta papildu nauda 0

Izstrādājot nākamā gada budžetu, politiķi enerģiski sadalījuši ne tikai nākamgad, bet arī 2015.gadā pieejamo papildu finansējumu. To šodien intervijā Latvijas Radio atzina premjers Valdis Dombrovskis (V).

 

Pēc viņa sacītā, priekšvēlēšanu gaisotnē politiķiem bija daudz priekšlikumu un sadalīts arī 2015.gada budžeta papildu finansējums. Tas nozīmē, ka fiskālā telpa ir izsmelta diviem gadiem uz priekšu, un jaunām iniciatīvām aiznākamā gada budžetā papildu naudas nebūs.

“Nākamajā gadā mēs vairāku pasākumu pilnu finansiālo ietekmi neredzam, bet aiznākamajā gadā ir jūtama pilna ietekme. Faktiski ar saviem lēmumiem mēs esam jau iztērējuši visu to, par ko varētu lemt 2015.gada budžetā,”  norādīja valdības vadītājs.

Vienlaikus premjers izteica cerību, ka koalīcijas partneri nekavēs nākamā gada budžeta apstiprināšanu. Pašreizējais noskaņojums koalīcijā, pēc valdības vadītāja domām, ir konstruktīvs.

Jau vēstīts, ka šodien valdībā plānots akceptēt nākamā gada budžetu, ko finanšu ministrs Andris Vilks (V) iesniegs izskatīšanai Saeimā.

Vēl vakar koalīcija pēc vairāku stundu ilgām sarunām vienojās par diviem no trim strīdīgajiem jautājumiem – demogrāfijas veicināšanas pasākumiem un ostu nodokļa ieviešanu. Savukārt par uzturēšanās atļauju pārdošanas ierobežojumiem koalīcijā sarunas turpināsies.

LA.lv