×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2013
Drukāt

Premjers: Traģēdija Ventspilī liek arī vērtēt, cik precīzi strādā sociālās palīdzības sistēma

LETALETA

Traģēdija Ventspilī, kur sieviete ar diviem maziem bērniem ielēkusi Ventas upē, liek arī vērtēt, cik precīzi strādā sociālās palīdzības sistēma, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu atzina Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

“Protams, šis gadījums liek arī vērtēt, cik precīzi strādā sociālās palīdzības sistēma un vai nav nepieciešamas kādas korekcijas,” sacīja Ministru prezidents, taujāts, vai notikušais nav trauksmes signāls sociālās palīdzības sistēmas darbībai.

Vienlaikus Dombrovskis norādīja, ka konkrētajā gadījumā sieviete ir ilgstoši saņēmusi sociālo atbalstu, kā arī tikusi piedāvāta psihologa palīdzība, no kuras sieviete ir atteikusies. “Protams, ir jānoskaidro notikušā apstākļi un motivācija. Policija pašreiz pie šiem jautājumiem strādā,” teica valdības vadītājs.

Gan premjers, gan Valsts prezidents izteica līdzjūtību saistībā ar traģisko notikumu. Valsts prezidents pauda pārliecību, ka notikušais tiks izmeklēts, lai saprastu tā cēloņus.

LETA jau ziņoja, ka šonakt Ventā ar diviem maziem bērniem ielēkusī sieviete bijusi depresijā un vairākkārt vērsusies sociālajā dienestā pēc palīdzības saistībā ar situāciju ģimenē, aģentūru LETA iepriekš informēja Ventspils Sociālā dienesta vadītāja Dace Kaņepe.

Uz Sociālo dienestu sievieti 7.jūnijā pirmo reizi atvedusi draudzene. Sieviete bijusi depresijā un krīzes situācijā saistībā ar situāciju ģimenē – nesen oficiāli šķirta viņas laulība, bet faktiski kopdzīve ar vīru izjukusi jau agrāk. Laika periodā, kamēr sieviete bijusi bērna kopšanas atvaļinājumā – no 2011.gada augusta līdz 2013.gada janvārim – viņai bija piešķirts trūcīgās personas statuss. Šī gada februārī sieviete atsākusi strādāt, līdz ar to zaudējusi trūcīgās personas statusu. Tiesa, šī gada aprīlī viņa pārtraukusi darba attiecības. Kaņepes rīcībā nav informācijas, kas bijis par iemeslu darba attiecību pārtraukšanai.

Jūnijā sieviete sociālajā dienestā bijusi vairākas reizes. Pēdējā reizē, 14.jūnijā, viņa teikusi, ka nu jau jūtoties daudz labāk, par ko liecinājis arī viņas izskats. “Grūti pateikt, kas ir noticis šo dienu laikā,” atzina Kaņepe.

Sievietei piedāvāta psihologa palīdzība, bet viņa no tās atteikusies, taču piekritusi pieteikties kursos Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA). Kaņepes rīcībā ir informācija, ka vēl vakar un aizvakar sieviete bijusi uz NVA kursiem. Tāpat sieviete piekritusi vest bērnus uz dienas centru.

Sievietes vecāki dzīvo Ventspilī, bet Kaņepes rīcībā neesot informācijas, vai un cik lielu atbalstu viņi varējuši sniegt krīzes situācijā nonākušajai meitai.

Kā informēja Kaņepe, gluži bez ienākumiem ģimene nav bijusi – māte saņēmusi gan bērna kopšanas pabalstus, gan uzturlīdzekļus no uzturlīdzekļu garantiju fonda.

Jau ziņots, ka naktī Ventspilī pie Apvedtilta Ventā ielekusi kāda 1986.gadā dzimusi sieviete kopā ar diviem maziem bērniem – divus un trīs gadus veciem zēniem. Sievieti izdevies izglābt, bet abi bērni gājuši bojā.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD), traģēdija notikusi ap plkst.3.

Upē ielekušo sievieti izglābuši robežsargi, kuriem pie Apvedtilta ir atbalsta bāze ar laivu, informēja VUGD Kurzemes reģiona brigādes Ventspils daļas komandieris Genādijs Pavlovs. Bērnus izglābt nav izdevies – 2010.gadā dzimušā zēna mirstīgās atliekas atrastas īsi pēc traģēdijas, bet jaunākais, 2011.gadā dzimušais zēns atrasts miris dažas stundas vēlāk.

Kā aģentūra LETA uzzināja policijā, par faktu sākts kriminālprocess visu apstākļu noskaidrošanai. Policija norāda, ka pašlaik nevarot atklāt, pēc kura Krimināllikuma panta sākts kriminālprocess.

Sieviete ievietota Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā veselības stāvokļa novērošanai, aģentūru LETA informēja slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Olafs Ķeņģis.

Pēc Ķeņģa teiktā, sievietes vitāli svarīgie veselības rādītāji ir normas robežās un atrašanās reanimācijas nodaļā nav nepieciešama, tādēļ pēc konsultācijām ar psihiatru un policiju tiks lemts par turpmāko medicīniskās palīdzības sniegšanu sievietei.

Paciente slimnīcā uzvedas mierīgi un guļ, piebilda Ķeņģis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+