Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
8. augusts, 2016
Drukāt

Premjers: valdība turēs solījumu nākamgad nepaaugstināt nodokļus

Foto - LETAFoto - LETA

Nākamā gada budžeta veidošanas procesā valdība turēs savu iepriekš doto solījumu nodokļus 2017.gadā necelt, komentējot iespējamās nodokļu izmaiņas 2017.gadā žurnālistiem pirmdien sacīja valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS).

“Mēs turpinām turēties pie iepriekš paustajiem solījumiem, ka nodokļu paaugstinājumi nākamgad nebūs. Mums ir jāiztiek ar to telpu un līdzekļiem ko ministrijas ir atradušas savos iekšējos līdzekļos, kā arī ar to nelielo pieaugumu, kas mums ekonomikā ir,” sacīja premjerministrs.

Valdības vadītājs arī norādīja, ka otrdienas valdības sēdē būs jāizšķiras par solidaritātes nodokļa aizstāšanas iespējam.

Vienlaikus premjers norādīja, ka valdība vēl arvien plāno pārskatīt pašlaik piešķirtās nodokļu atlaides un, iespējams, lemt par atsevišķu atvieglojumu atcelšanu.

“Mums bija ļoti liels pārsteigums, uzzinot, ka divus miljardus eiro no budžeta ienākumiem mēs atdodam dažādās nodokļu atlaidēs. Apzinos, ka atvieglojumus noņemt ir grūti, taču diskusijas par to, veidojot nākamā gada budžetu, būs,” sacīja Kučinskis. “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns piebilda, ka atvieglojumu noņemšanā jāskatās ļoti rūpīgi, jo, nedrīkst “sist pa kabatām” pašiem sociāli neaizsargātākajiem. Viņš atgādināja, ka, atņemot samazināto pievienotās vērtības nodokļa likmi bezrecepšu zālēm, varētu rasties negatīvas sekas.

Premjers arī informēja, ka trešdien sāks sarunas ar abām pārējām koalīcijas partijām par budžeta veidošanu, bet nedēļas otrajā pusē tiks izveidota darba grupa, kuras uzdevums būs vienoties par atbalstāmajām jomām. Kučinskis atklāja, ka jau šobrīd ir skaidrs – atbalsts būs veselības un izglītības nozaru reformām tādā mērā, kādā par to ir iepriekš panākta vienošanās.

Jau vēstīts, ka valdība plāno vērtēt atsevišķu nodokļu atvieglojumu atcelšanu, lai palielinātu budžeta bāzi. Finanšu ministrija ir informējusi, ka dažādi valsts piešķirtie atvieglojumi kopumā veido divus miljardus eiro. Vienlaikus Kučinskis iepriekš sacījis, ka turpināsies darbs pie budžeta ieņēmumu palielināšanas pasākumiem, lai palielinātu fiskālo telpu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+