×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Preses izdevēji sašutuši par ZZS (2)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Preses izdevēji pauduši sašutumu par ZZS rīcību nobremzējot “Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020.gadam” ieviešanu.

Atklātajā vēstulē Latvijas Preses izdevēju asociācija uzsver, ka nozaru profesionāļi un eksperti gada garumā veikuši darbu pie dokumenta izstrādes un saskaņošanas, bet tagad ZZS ir vērsušies Kultūras ministrijā ar iebildumiem par to.

“Iepazīstoties ar Saeimas Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vēstuli, rodas aizdomas, ka minētā novilcināšana, var novest pie tālākas nodokļu maksātāju naudas izmantošanas pašvaldību informatīvajos izdevumos pie varas esošā politiskā spēka popularizēšanai. Mediju politikas pamatnostādņu pieņemšana, mūsuprāt, šādu iespēju stipri ierobežotu, vienlaikus saglabājot izdevuma informatīvo raksturu un uzdevumu,” pausts vēstulē.

Jau vēstīts, ka arī Latvijas Žurnālistu asociācija “zaļzemniekiem” pārmet centienus bremzēt Kultūras ministrijas izstrādāto Latvijas mediju politikas pamatnostādņu ieviešanu.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) ir komentējusi, ka diskusija ir par dokumenta pielikumā iekļauto situācijas aprakstu, kurā lielo pilsētu pārstāvji līdzās citu institūciju viedokļu atspoguļojumam prasa atbilstoši iekļaut arī pašvaldību viedokli, kā arī norādīt uz to, ka pašreizējais mediju regulējums nenovelk skaidru robežu starp komercreklāmu un informāciju par pašvaldību iestāžu, tostarp pašvaldību kapitālsabiedrību, pasākumiem.

Pamatnostādnes tiek skatītas Saeimas komisijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šoreiz ZZS pareizi dara. Rajonus nolikvidēja, bet rajonu laikraksti palika un tagad tie brēc pēc vietas zem saules. Informatīvie novadu biļeteni ir tuvāk pašiem novadiem, tāpēc reālāk atspoguļo tur notiekošo, bet izbijušie rajonu avīžnieki palikuši tikpat kā bez darba. Un nu ir sacelta brēka: kurš kuru! Manuprāt ir jāļauj novadu presei attīstīties un nav ko kāju likt priekšā. Ir jādzīvo laikam līdzi.

  2. Tā jau ir, kad “Ventspils” pieslēdzas, tad visādi brīnumi notiek. Dacei Melbrādei bija laba griba veidojot šos priekšlikumus – bez reģionālās preses un atbalsta tai (ko kropļo pašvaldību laikrakstu nekontrolējamība) vispār nav konkurējošas informācijas Krievijas kanāliem. Bet Aivaram citas prioritātes.

Draugiem Facebook Twitter Google+