Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Prestižā medicīnas žurnālā publicēts preparātam “Rigvir” veltīts pētījums (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. jūlijā prestižajā medicīnas žurnālā “Melanoma Research” publicēti jauni dati par Latvijas pretvēža medikamenta “Rigvir” efektivitāti melanomas ārstēšanā, portālam LA.lv pavēstīja Starptautiskā Viroterapijas Centra Medicīnas direktors Kaspars Losāns

“Melanoma Research” ir viens no vadošajiem zinātniskajiem izdevumiem medicīnas nozares profesionāļiem, kas piedāvā jaunākos datus par klīniskajiem un eksperimentālajiem pētījumiem melanomas jomā.

Pētījumā piedalījās melanomas pacienti pēc operācijas no dažādām Latvijas klīnikām – Latvijas Onkoloģijas Centra, Latvijas Viroterapijas Centra un Liepājas Piejūras slimnīcas.

Losāns uzsver, ka pašreizējās ārstēšanas vadlīnijas diemžēl nepiedāvā nekādu terapiju agrīno (IB un IIA) melanomas stadiju pacientiem, savukārt vēlāko (IIB un IIC) stadiju pacientiem ir tikai trīs piedāvātās iespējas: piedalīšanās kādā klīniskajā pētījumā, novērošana vai interferona terapija.

“Pētījuma rezultāti parādīja, ka IB-IIC melanomas stadijas pacientiem, kuri saņēma viroterapiju ar “Rigvir”, bija 4 līdz 6 reizes lielākā iespēja izdzīvot, nekā tiem, kuri, sekojot pašreizējām melanomas ārstēšanas vadlīnijām, nesaņēma nekādu terapiju,” piebilst Losāns, norādot, ka tādējādi pētījuma rezultāti ir nozīmīgs solis, lai pārskatāmā nākotnē melanomas ārstēšanas vadlīnijas tiktu papildinātas ar viroterapijas lietošanu agrīnu melanomas stadiju pacientiem.

Viroterapijas pirmssākumi ir meklējami Latvijā, kad sešdesmitajos gados profesore Aina Muceniece atklāja pirmo onkolītisko vīrusu ar spēju efektīvi iznīcināt ļaundabīga audzēja šūnas, un vēlāk nodēvēja par “Rīgas vīrusu” jeb “Rigvir”, un sāka izmantot vēža pacientu ārstēšanā. Kopš 2004. gada medikaments ir reģistrēts Latvijas Zāļu aģentūrā, savukārt no 2011. gada tas ir iekļauts valsts kompensējamo medikamentu sarakstā pacientiem ar ādas melanomu.

Pēdējo desmit gadu laikā viroterapija ir pierādījusi sevi kā efektīvu un drošu vēža ārstēšanas metodi. Ar “Rigvir” ārstējas pacienti ne tikai Latvijā, to jau ir saņēmuši pacienti no vairāk kā 40 pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 15. jūlijā prestižajā medicīnas žurnālā “Melanoma Research” publicēti jauni dati par Latvijas pretvēža medikamenta “Rigvir” efektivitāti melanomas ārstēšanā,
    —————————
    Medicīnas profesore Aina Muceniece (jau mūžībā) būtu ļoti PRIECĪGA to uzzinot …

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+