Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Prestižā medicīnas žurnālā publicēts preparātam “Rigvir” veltīts pētījums (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. jūlijā prestižajā medicīnas žurnālā “Melanoma Research” publicēti jauni dati par Latvijas pretvēža medikamenta “Rigvir” efektivitāti melanomas ārstēšanā, portālam LA.lv pavēstīja Starptautiskā Viroterapijas Centra Medicīnas direktors Kaspars Losāns

“Melanoma Research” ir viens no vadošajiem zinātniskajiem izdevumiem medicīnas nozares profesionāļiem, kas piedāvā jaunākos datus par klīniskajiem un eksperimentālajiem pētījumiem melanomas jomā.

Pētījumā piedalījās melanomas pacienti pēc operācijas no dažādām Latvijas klīnikām – Latvijas Onkoloģijas Centra, Latvijas Viroterapijas Centra un Liepājas Piejūras slimnīcas.

Losāns uzsver, ka pašreizējās ārstēšanas vadlīnijas diemžēl nepiedāvā nekādu terapiju agrīno (IB un IIA) melanomas stadiju pacientiem, savukārt vēlāko (IIB un IIC) stadiju pacientiem ir tikai trīs piedāvātās iespējas: piedalīšanās kādā klīniskajā pētījumā, novērošana vai interferona terapija.

“Pētījuma rezultāti parādīja, ka IB-IIC melanomas stadijas pacientiem, kuri saņēma viroterapiju ar “Rigvir”, bija 4 līdz 6 reizes lielākā iespēja izdzīvot, nekā tiem, kuri, sekojot pašreizējām melanomas ārstēšanas vadlīnijām, nesaņēma nekādu terapiju,” piebilst Losāns, norādot, ka tādējādi pētījuma rezultāti ir nozīmīgs solis, lai pārskatāmā nākotnē melanomas ārstēšanas vadlīnijas tiktu papildinātas ar viroterapijas lietošanu agrīnu melanomas stadiju pacientiem.

Viroterapijas pirmssākumi ir meklējami Latvijā, kad sešdesmitajos gados profesore Aina Muceniece atklāja pirmo onkolītisko vīrusu ar spēju efektīvi iznīcināt ļaundabīga audzēja šūnas, un vēlāk nodēvēja par “Rīgas vīrusu” jeb “Rigvir”, un sāka izmantot vēža pacientu ārstēšanā. Kopš 2004. gada medikaments ir reģistrēts Latvijas Zāļu aģentūrā, savukārt no 2011. gada tas ir iekļauts valsts kompensējamo medikamentu sarakstā pacientiem ar ādas melanomu.

Pēdējo desmit gadu laikā viroterapija ir pierādījusi sevi kā efektīvu un drošu vēža ārstēšanas metodi. Ar “Rigvir” ārstējas pacienti ne tikai Latvijā, to jau ir saņēmuši pacienti no vairāk kā 40 pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 15. jūlijā prestižajā medicīnas žurnālā “Melanoma Research” publicēti jauni dati par Latvijas pretvēža medikamenta “Rigvir” efektivitāti melanomas ārstēšanā,
    —————————
    Medicīnas profesore Aina Muceniece (jau mūžībā) būtu ļoti PRIECĪGA to uzzinot …

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+