×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

Prestižas Rīgas skolas audzēkni aiztur par narkotiku kontrabandu: kāda bija shēma? (3)

Latvijas Pastā. Foto - LETALatvijas Pastā. Foto - LETA

Par vairākkārtējiem narkotisko vielu kontrabandas faktiem pasta sūtījumos uzsākts kriminālprocess pret 1999.gadā dzimušu Latvijas pilsoni, kurš ir 12.klases skolnieks un mācās vienā no Rīgas prestižajām skolām, informē Valsts Ieņēmumu dienests.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki, pārbaudot tās rīcībā esošo informāciju, aizturēja personu, kura bija ieradusies kādā “Latvijas Pasts” nodaļā pēc pasta sūtījumiem. Aizturēšanas brīdī pie personas atradās trīs pasta sūtījumi. Uz visiem sūtījumiem kā saņēmējs bija norādīta aizturētā persona.

Tika veikta šo sūtījumu apskate, kuras laikā tika konstatēts, ka paciņās, iespējams, ir narkotiskās vielas. Sūtījumi nekavējoties tika izņemti.

Par minēto faktu šā gada 12.aprīlī tika uzsākts kriminālprocess1 par narkotisko vielu kontrabandu un glabāšanu. Kriminālprocesa ietvaros izņemtās vielas tika nosūtītas uz ķīmisko ekspertīzi, un pirmais eksperta atzinums jau ir saņemts. Tajā norādīts, ka vienā no izņemtajiem pasta sūtījumiem atradās psihotropā viela – 50 LSD markas2.

13.aprīlī tika veikta kratīšana aizturētās personas dzīvesvietā, kur konstatēja vairākus iepakojumus, kuros arī atradās, iespējams, narkotiskās vielas.

Tajā pašā dienā tika pieņemts lēmums – atzīt personu par aizdomās turamo par narkotisko vielu kontrabandas faktiem, lielos apmēros, un par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, lielā apmērā, bez nolūka to realizēt.

Aizturētajai personai ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tādēļ plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiks sniegta.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Droši vien likumā nav paredzēts punkts par masveida realizāciju un tad jau tā nav vairs tirdzniecība. Un gan ja uz brīvām kājām atstātais puikiņš pacentīsies paceļot pa pasauli.

  2. “atzīt personu par aizdomās turamo par narkotisko vielu kontrabandas faktiem, lielos apmēros, un par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, lielā apmērā, bez nolūka to realizēt.” – interesanti, kur tad viņš tās bija domājis likt? Krāt?

  3. Tiešām jābrīnās, no kurienes valsts policija pēkšņi ir ”nokritusi”. Šāda shēma strādā jau gadiem daudzās arodskolās, tehnikumos, arī augstskolās. Pēkšņi nu ir neizpratne – kā var caur pastu pasūtīt un saņemt!!! Tieši tas jau ir Jūsu uzdevums – kontrolēt un novērst šādu iespēju

Draugiem Facebook Twitter Google+