×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
5. decembris, 2014
Drukāt

Dzīvnieku aizstāvji vēršas pret kažokādu biznesu (7)

Foto - Alfreds UlmanisFoto - Alfreds Ulmanis

"Manu kažoku vajag man pašai!" kopā ar biedrības "Dzīvnieku brīvība" aktīvistiem pie Saeimas par kažokzvēru aizsardzību aģitēja ūdele.

Vakar Saeimā tika iesniegts kolektīvais iesniegums par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, ko portālā “manabalss.lv” parakstījuši vairāk nekā 10 000 Latvijas pilsoņu.

Kopā ar iniciatīvas autoriem no biedrības “Dzīvnieku brīvība” dokumentus Saeimā palīdzēja iesniegt ūdeles tērpā ģērbies aktīvists (viņu gan drošības dienesti Saeimā neielaida).

“Ceram, ka savāktie paraksti pārliecinās deputātus par to, cik svarīgi sabiedrībai ir dzīvnieku aizsardzības jautājumi. Šī ir pirmā iniciatīva, kur balsis savāktas nevis cilvēku interesēs, bet lai iestātos par tiem, kas paši nav nekā pārstāvēti. Turēt savvaļas dzīvniekus mokpilnos apstākļos tikai tādēļ, lai iegūtu modes un greznuma priekšmetus, nav mūsdienu cilvēku attīstības līmenim atbilstoši,” teica biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes priekšsēdētājs 
Aivars Andersons. Iniciatīvas autori pieprasa veikt likuma grozījumus, nosakot pilnīgu kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, jo savvaļas dzīvniekus – lapsas, ūdeles un šinšillas – zvēraudzētavās neesot iespējams izaudzēt, nesagādājot viņiem nopietnas problēmas. “Sprostu šaurībā dzīvnieki neizbēgami ir pakļauti mokpilnai eksistencei, kas tiek izbeigta jau pirmsreproduktīvā vecumā – ūdeles nosmacē gāzes kamerā, bet lapsas nosit ar strāvu, ievietojot vienu vada galu dzīvnieka mutē, bet otru – anālajā atverē,” teikts iesniegumā.

Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa neredz pamatu šāda aizlieguma ieviešanai, jo fermās audzētās ūdeles un lapsas neesot savvaļas dzīvnieki. “Fermās tiek audzētas šķirnes, kas veidotas zootehniķu un speciālistu selekcijas darbā. Humānos apstākļos audzēti zvēri ir vispārpieņemts veids, kā ražot pārtiku, ādas jakas un kurpes, kā arī kažokus. Cilvēkiem ir izvēles iespējas – 
nēsāt vai nenēsāt kažokus, līdzīgi kā ēst vai neēst gaļu,” ziņu aģentūrai LETA sacīja Vilciņa. Kažokzvēru audzētāju bizness Latvijā nodrošinot vairāk nekā 500 darba vietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. IIE KOMENTĒTĀJI laikam neredzējā ;Nekā personīga; kur parādīja vienu zvēru fermu….dzīvnieki savainoti ,pusdzīvi,mazul bez actiņām, mirstoši kopā ar citiem…skats briesmīgs.Kad žurnālists velējās runāt ar veterinārstu Normundu Fjodorovu…tas klusēja kā, ūdeni mutē ieņēmis.

  2. Nav ko darīt, BIEDRI!?? Laukos darba roku vajag!!! Būtu aizsargājuši cilvēkus laukos, papētot viņu dzīvi!!! Kažokādu zvēriem dzīve daudz labāka kā vairumam laucinieku!! Kažokzvēru audzēšana bijusi no laika gala un ir cilvēku – zootehniķu – selekcijas darbs!!! Silti apģērbi mums ir VAJADZĪGI tāpat kā jūsu mīļajiem ārzemju “sponsoriem”, kuri baidās konkurenci!!! NEVAJAG NĪCINĀT LATVIJAS KĀRTĒJO PELNOŠO NOZARI- KAŽOKZVĒRU AUDZĒŠANU!!! CIK JUMS IEDOTS NAUDAS PAR ŠO NEŠPETNO RAKSTU UN PARAKSTU VĀKŠANU, LAI VĒL 500 VALSTS IEDZĪVOTAJU DOTOS DARBĀ UZ CITĀM VALSTĪM??? Ceru uz SAEIMAS DEPUTĀTU SAPRATNI UN GODA PRĀTU, nedodt zaļo gaismu šai nozares iznīcībai LAtvijā, kur visi priekšnosacījumi nozares darba pilnveidošanai un attīstībai!!!

  3. ja jūs redzētu kā kauj vistas uz konvejiera tad aizliegtu arīto

  4. Tā zivis arī nevajadzēu bendēt un kur nu vēl lopiņus… Ja nav ko darīt – cērtiet latvāņus. To Latvijā daudz un tiešām būs vērtīgs darbs.

  5. Tas pats, kas ar “supermākslinieku un neatklāto ģēniju Rodko”, vieni meli, sabiedrības krāpšana, novirzīšana no patiesajām vērtībām. Protams, ka Francijā kažokzvēru audzētavās nav iespējams iegūt tik augstvērtīgas kažokādas, kā Latvijā, vienkārši klimats aukstāks. Tāpēc vajag konkurentus piebeigt ar prāta aptumšošanas un melu kampaņu.

  6. Protams, ka ar cukurfabrikām vien ir par maz. Tajā Latvijas ekonomikā vēl kaut kādas dzīvības pazīmes mana. Nu vajag nākošo pelnošo nozari iznīcināt. Iedeva pamuļķiem naudiņu, nu viņi arī cenšas godīgi atstrādāt ….onkuļiem.

    • Piekrītu. Interesanti, kas tos zvērmīļus sponsorē – acīmredzot paredzēts piebeigt jebkādas ražošanas uzn uzņēmējdarbības aktivitātes Latvijā. Vienmēr šie aktivizējas, kad kaut kas klusām vārās – kas īsti ar Citadeli, pedagogu algām notiek? Mūsu klimatā, kad uznāk aukstums,nav nekā labāka par dabisko kažoku un tos nav katrui gadu ārā jāmet, jo apdilis unne pēc kā neizskatās. Akurāti valkājot,kažoks kalpos gadu desmitus. Tad arī aitas nedrīkst cirpt, zivi zvejot, ādas kurpes valkāt, govei pupus raustīt u.tt.

Draugiem Facebook Twitter Google+