×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Pret “mikronodokļa” likmes celšanu pie Saeimas protestē aptuveni 20 cilvēku

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimas deputāte Inguna Sudraba dodas uz Saeimas sēdi partijas "Latvijas attīstībai" rīkotā piketa laikā, kur protestē pret uzņēmējdarbību bremzējošo politiku, tai skaitā mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu no nākamā gada.

Trešdienas plkst.10.30 pie Saeimas ēkas mītiņā sanākuši apmēram 20 cilvēku, lai iebilstu pret no nākamā gada plānoto mikrouzņēmuma nodokļa likmes palielinājumu no 9% līdz 11%, novēroja aģentūra BNS.

Piketa dalībnieki uzvedās mierīgi un praktiski neizteica nekādus saukļus. Mītiņa dalībnieki rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “9% = darbs Latvijā. 11% = biļete uz Īriju”, “Uzņēmēju atbalsts ir nevis mērķis, bet līdzeklis”, kā arī “9%+2%=ēnu ekonomika”. Tāpat mītiņa dalībniekiem bija apmēram piecus metrus augsts statīvs, uz kura ir sarkanas krāsas cipars “9” ar uzrakstu “Gribu palikt”.

Starp mītiņa dalībniekiem bija arī partijas “Latvijas Attīstībai” līderis, bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

Jau vēstīja, ka uzņēmumi asi kritizējuši Saeimas lēmumu no nākamā gada palielināt mikrouzņēmuma nodokli līdz 11%, tādēļ Ekonomikas ministrija rosinājusi izmaiņas, kas paredz mikrouzņēmuma nodokļa likmi piemērot privātpersonām 9% apmērā trīs gadus. Koalīcija nolēmusi par izmaiņām diskutēt nākamā gada pirmajā ceturksnī.

“Mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja režīmu šobrīd izmanto virs 30 000 Latvijas iedzīvotāju. Lielai daļai mazo uzņēmēju tā bija iespēja izvest savu uzņēmējdarbību no ēnu ekonomikas. Valstij vajadzētu censties uzņēmējiem palīdzēt, nevis likvidēt iniciatīvu, kas sevi ir pierādījusi kā uzņēmējdarbību veicinoša,” iepriekš sacīja Pūce.

Mikrouzņēmuma nodoklis 9% apmērā no apgrozījuma tika ieviests 2010.gada septembrī.

Pagājušā gada novembrī par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām Saeima grozīja Mikrouzņēmuma nodokļa likumu, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015.gadā, līdz 13% 2016.gadā un līdz 15% 2017.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+