×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Pret pāreju uz ziemas laiku savākti 10 tūkstoši parakstu (7)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Pret pāreju uz ziemas laiku parakstījušies desmit tūkstoši, liecina informācija iniciatīvu platformā “manabalss.lv”.

Šāds skaits ir pietiekošs, lai to iesniegtu Saeimā kā kolektīvo iesniegumu.

Iniciatīva “Visu gadu vasaras laiks, neveicot pāreju uz ziemas” publicēta pirms diviem gadiem. Nepieciešamais parakstu skaits savākts tuvojoties dienai, kad notiks pulksteņa rādītāja pagriešana par stundu atpakaļ.

Iniciatīvas izveidotājs Lauris Misa norāda, ka pāreja no ziemas uz vasaras laiku un otrādi izjauc cilvēku bioloģisko ritmu, kas visvairāk ietekmē mazus bērnus, cilvēkus gados un cilvēkus ar hroniskām slimībām. Ja tas nenotiktu kopumā sabiedrība iegūs mazāk nevajadzīga stresa.

Iniciatīvas autori aicina mainīt Latvijas laika zonu no UTC+2 (GMT+2) pret UTC+3 (GMT+3) un vienlaicīgi atcelt pulksteņa laiku pāreju divas reizes gadā. Laika zonas noteikšana ir ekskluzīvi katras valsts likumdevēja institūcijas kompetencē, un to neliedz darīt arī Eiropas Savienības (ES) direktīvas, pausts iniciatīvā.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Kopš 1997.gada vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Ekonomikas ministrijas mājas lapā publicētā informācija liecina, ka 2015.gadā pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 25.oktobrī plkst.4 – naktī no sestdienas uz svētdienu, kad pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu atpakaļ.

Savukārt, pāreja atkal uz vasaras laiku notiks 2016.gada 27.martā, plkst.3 naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu uz priekšu.

Jau ziņots, ka kolektīvais iesniegums tiek nodots Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai, kas izstrādā turpmākās rīcības variantus, par ko balso Saeima.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ja valstij tas nes labumu,tad jāgriež pulksteņi.
  Tā jau ir iedoma,ka nevari pierast pie tā.
  Maiņu darba cilvēki, visu mūžu ceļās dažādos laikos un dzīvi.
  Pēc tāda grafika strādā liela daļa rūpnīcas,slimnīcas transports.

 2. Lohi paņirgs, nacionāļi pateiks kaut ko par Kremļa ietekmi, pārējie bezsmadzeņu auni gulošie Jēkaba ielas apartamentos pat neapjēgs par ko iet runa, jo viņiem iedzīvotāju labsajūta ir pie resnās ..!
  Tā kā, kāmēr neaiziesim ar mēslu dakšām līdz tai adresei, nekas nenotiks!

 3. Vai var kaut kur parakstīties arī par pretējo – atteikties no vasaras laika, jo, kā zināms, tā saucamais ziemas laiks ir īstais Latvijas laiks?

 4. Par grūtu dzīvi sūdzās vājie. Paraud, paraud, bet lietas bīdās tālāk.

 5. Šito es neparakstīšu. Nav nekādas vainas tam laikam.
  Ja varētu parakstīties pret pāriešanu uz ziemu, tad gan!

 6. Jēkaps no Audriņiem Atbildēt

  Ārprāts ! Es tā gaidu atpakaļ pagriešanu, jo vasaras laiks ir nepaciešams gan maziem bērniem, gan veciem pensionāriem. Dariet kaut ko! Nu tad lai krievi nobalso vēl 10 000 reizes par putina ienākšanu, un būsim atpakaļ PSRS. Jā, mēs tik tiešām savā valstī esam mazākumā, tas to pierāda. Latvietes, dzemdējiet bērniņus, citādi…he,he, kā sacīt…nu ko lai saka, jūs jau redziet paši, kas te notiek.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.0
Alūksne +19.0
Daugavpils +19.2
Saldus +20
Liepāja +15.0
Jelgava +19
Ventspils +12.7
Limbaži +19
Madona +19
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+