×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

Pretinieki ir, treneru nav

handball.lvhandball.lv

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā sacentīsies ar Zviedrijas, Slovēnijas un Slovākijas izlasēm.

Eiropas čempionātam, kas 2016. gada janvārī notiks Polijā, kvalificēsies grupas pirmo divu vietu ieguvēji, kā arī labākā no septiņām trešo vietu ieguvējām. Kvalifikācijas turnīra pirmās spēles paredzēts aizvadīt oktobrī, kad, visticamāk, mūsējie turnīru sāks ar izbraukuma spēli Zviedrijā.

Latvijas un Slovākijas izlašu ceļi krustojās šīgada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Savā laukumā uzvarējām ar 28:24, izbraukumā zaudējām ar 25:27. Ar Slovēnijas un Zviedrijas komandām oficiālās spēlēs Latvijas valstsvienība vēl nav tikusies. Arī slovēņi nespēja kvalificēties šīgada kontinenta čempionātam, taču pērn pasaules čempionātā izcīnīja ceturto vietu. Zviedrijas izlase uzskatāma par vienu no handbola grandiem, tā pa četrām reizēm uzvarējusi pasaules (1954., 1958., 1990., 1999.) un Eiropas (1994., 1998., 2000., 2002.) čempionātos, bet olimpiskajās spēlēs četras reizes (1992., 1996., 2000., 2012.) nācies samierināties ar sudraba medaļām.

Latvijas handbola federācija paziņojusi, ka tradicionālajā Rīgas domes kausa izcīņā decembrī ciemos brauks Slovākijas, Itālijas un Igaunijas izlases. Tiesa, tobrīd vēl nebija zināmi Varšavā notikušās Eiropas čempionāta izlozes rezultāti, kas krustoja mūsu un slovāku ceļus.

Tikmēr Latvijas handbola federācija nav tikusi skaidrībā, kurš tad būs valstsvienības galvenais treneris nākamajā kvalifikācijas ciklā. Kā zināms, pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra neveiksmīgā noslēguma tiks lemts neturpināt sadarbību ar Valdi Labanovski un Dmitriju Bražņikovu. Izlases direktors Renārs Līcis solīja jaunos valstsvienības trenerus darīt zināmus dažu nedēļu laikā, tomēr meklējumu process ieildzis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+