×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
5. oktobris, 2013
Drukāt

Prezidents LTF jubilejas svinībās uzsver personiskās atbildības un izglītības nozīmi

LETALETA

Atbildība par savu valsti un izglītība ir Latvijas nākotnes atslēga, tā savā uzrunā par godu LTF 25 gadu jubilejas svinīgajā pasākumā pie Brīvības pieminekļa teica Valsts prezidents Andris Bērziņš.

 

“Gaidītās un sasniegtās brīvības īstenais līdzsvars ir atbildība. Atbildība par to, kas jau paveikts; par to, kāda būs šī zeme, tauta un valsts; par saviem līdzcilvēkiem, bet galvenais – atbildība katram par saviem dzīves lēmumiem. Tieši tādēļ atbildības veidotājs, tātad – izglītība un apgaismība, ir Latvijas nākotnes atslēga,” sacīja prezidents, piebilstot, ka tāda izglītība, kas būvē stiprus pamatus zem kājām un ļauj mums droši pastāvēt un konkurēt pasaulē. “Viss ir pašu rokās: veidot valsti, kādā vēlamies dzīvot un kādu to gribam atstāt nākamajām paaudzēm,” viņš teica.

Prezidents norādīja, ka kopš Tautas frontes dibināšanas ir izaugusi jauna paaudze. “Kādā Latvijā dzīvot viņiem? Kādu mantojumu mēs nodosim tālāk? Savu Latviju veidojam tikai mēs, – mēs visi kopā! Pārmaiņas valstī notiks tikai tad, kad spēsim mainīties paši,” sacīja valsts vadītājs.

“21.gadsimtā ir sācies principiāli jauns laikmets cilvēces vēsturē, ko raksturo moderno tehnoloģiju uzvaras un negaidīti atklājumi. Arī mūsu nācijai nākas būt intelektuāli, fiziski, bet galvenais – garīgi gatavai jaunai pasaules uztverei. Mēs jau šajā laikmetā esam iekšā un piedalāmies tajā, katrs ar savu likteni, pieredzi un mūža gadiem. Jātic, ka “bezvēstures lāsts” Latvijai ir noņemts. Bet vēlreiz citējot Jāni Stradiņu – vai “šī tauta atkal ir augšā?” Lai šis jautājums katram no mums kļūst ļoti personisks,” vēlēja Bērziņš.

Sestdien Rīgā notiks vairāki Latvijas Tautas frontes 25.gadskārtai veltīti pasākumi. Šoruden aprit 25 gadi kopš Latvijas Tautas frontes izveidošanas.

{gallery id=”2222″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+