×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Prieka mirklis mūža novakarē. “LA” lasītāja viedoklis

Foto - LETAFoto - LETA

Ogres iedzīvotājs Jānis Krūmiņš aicināja pastāstīt ko vairāk par pērnā gada nogalē Ziemassvētku laikā rīkoto labdarības akciju “Dod pieci!, kuras laikā saziedotos līdzekļus  izmantoja, lai ar pārtikas pakām atbalstītu vientuļos pensionārus.

Vēl pirms akcijas dažādas biedrības, nodibinājumi un nevalstiskās organizācijas, Ziedot.lv aicinātas, apzināja kopumā ap 5000 vientuļo senioru, kuru pensijas ir mazākas par 200 eiro. Akcija notika pērnā gada decembrī un tās laikā iedzīvotāji saziedoja gandrīz 65 tūkstošus eiro.

Viena no organizācijām, kas iekļāvās akcijā “Dod pieci!”, bija Madlienas novada pensionāru un invalīdu biedrība “Otrās mājas”. Ar tās starpniecību novadā atbalstu saņēma 75 vientuļie pensionāri ar pensiju līdz 200 eiro, bet pēc mēneša vēl 70 seniori, kuru pensijas apmērs jau drīkstēja nedaudz pārsniegt 200 eiro. Tie bija Madlienas, Taurupes, Meņģeles, Mazozolu un Ķeipenes pagastu iedzīvotāji.

Valdes priekšsēdētāja Lilija Paegle stāsta, ka, apmeklējot seniorus, sastapuši ne mazums cilvēku, kuri, pat dzīvojot trūkumā, nevienam neko nekad nebija lūguši. Lepni, sīksti, apbrīnojami cilvēki. Visu darba mūžu čakli strādājuši, bijuši pirmrindnieki, bet piešķirtā pensija tagad ļoti maza. Daži teica – viņi nejūtot, ka būtu vajadzīgi valstij. Tāpēc nevienam neko neprasa, gan iztikšot. Taču neslēpa prieku, ka viņus tomēr kāds atcerējies, apciemojis, atvedis pat paciņu. “Piedzīvojām arī kādu pārpratumu. Pagasta nomalē dzīvo vientuļā pensionāre, par kuru zinājām, ka viņai dzīvē smagi gājis, trūcīgi dzīvojusi, bet, izrādās, vecumdienās par Sibīrijas izsūtījuma gadiem saņemot labu pensiju. Esot iztikusi, bet tik un tā bija ārkārtīgi iepriecināta, ka esam pie viņas iegriezušies, parunājušies, veltījuši viņai laiku.”

L. Paegle uzteic biedrības “Otrās mājas” valdes locekles Brigitu Masiuli un Mārīti Pētersoni. Abas savulaik ilgus gadus strādāja lopkopības nozarē, viena par brigadieri, otra par kontrolasistenti, braukāja pa fermām, pazina toreizējos cilvēkus un šodien ar viņu palīdzību vismaz Madlienas pagastā lielāko daļu vientuļo senioru tika sameklēta. Pašiem vien tas bija jādara, jo Datu aizsardzības likums neļauj valsts un pašvaldību iestādēm atklāt konkrētu cilvēku vārdus. Savukārt jauniešiem radio dīdžejiem, kas uzsāka šo akciju, biedrība teic lielu paldies. “Tikai roku rokā sadarbojoties dažādām organizācijām, varam sagādāt kādu prieka mirkli cilvēkiem, kas mūža nogalē ne uz ko vairs necerēja, bet par kuriem pat filmu varētu uzņemt – tik dvēselē bagāti viņi ir,” saka biedrības vadītāja L. Paegle.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+