×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Probācijas dienesta darbinieki iestājas par vadītāju Dementjevu un nepiekrīt ministram (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts probācijas dienesta vadītājs Aleksandrs Dementjevs piedalās projekta "Eiropas probācijas darbinieku ilgtspējīgas profesionālas darbības nodrošināšanas iespējas" preses konferencē.

Valsts probācijas dienesta (VPD) darbinieki neredz pamata, kāpēc tieslietu ministrs nepagarinās līdzšinējā dienesta vadītāja Aleksandra Dementjeva pilnvaras amatā arī uz nākamo termiņu, informēja dienesta pārstāve Irēna Cera.

Iesniegumu premjeram parakstījuši 107 darbinieki.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (NA) paziņojis, ka, plānojot turpmāko dienesta attīstību jaunās kriminālpolitikas apstākļos, nepagarinās Dementjeva pilnvaras nākamajam termiņam dienesta vadītāja amatā.

Līdzšinējā dienesta vadītāja pienākumu pildīšanas termiņš ir šā gada 5.novembris.

Dienesta darbinieki premjeru aicina izvērtēt, vai lēmums par Dementjeva atbrīvošanu no amata ir pamatots. Viņi uzskata, ka Dementjevam nevar pārmest nekompetenci un neprasmīgu politikas veidošanu.

VPD darbinieki uzskata, ka tieslietu ministra lēmums ir neapdomāts, jo nekādu problēmu nav bijis, turklāt jauna dienesta vadītāja iecelšana varētu kavēt dienesta funkcijas un attīstību.

Bordāns iepriekš izteicies, ka nākamais dienesta vadītājs vispirms tiks meklēts dienesta iekšienē. Tieslietu ministra nostāja ir, ka nepieciešama jauna kriminālsodu izpildes filozofija, kas spēj vienkārši un saprotami parādīt cilvēkiem probācijas institūta būtisko lomu sabiedrības drošības stiprināšanā, tādēļ nepieciešams jauns VPD vadītājs.

Tieslietu ministra pārraudzībā esošais VPD izveidots 2003.gada 7.oktobrī, bet 5.novembrī par tā vadītāju uz pieciem gadiem tika iecelts Dementjevs. 2008.gadā viņa pilnvaras tika pagarinātas vēl uz pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ar likumu pastāv termiņš un tas ir jāievēro. Dementjeva laiks ir pagājis.

  2. Bet varbūt pietiek?? 10 gadi šādā dienestā ir auglīga augsne visādām mahinācijām……..Kriminālā pasaule jau arī neguļ , un meklē iespējas iespaidot šādus dienestus…Man liekas,ka 2 termiņi vadošā amatā ir pilnīgi pietiekoši….

  3. Kāpēc gudrais un daudzpieredzējušais ministra kungs neatklāj vainas,kuru dēļ Dementjevam negrib ļaut strādāt tālāk? Tas liek padomāt par šo to ne visai godīgu.

Draugiem Facebook Twitter Google+