×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
7. jūnijs, 2016
Drukāt

Prokuratūra Lemberga lietā grasās iesniegt jaunu apsūdzību (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Prokuratūra tā dēvētajā Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā gatavojas iesniegt jaunu apsūdzību, tāpēc lietā pasludināts pārtraukums līdz jūnija beigām, aģentūra BNS uzzināja Rīgas apgabaltiesā.

Apsūdzības saturu tiesā konkretizēt nevarēja. Nākamā sēde Lemberga lietā paredzēta 28.jūnijā plkst.11.

Savukārt otrdien Rīgas apgabaltiesa noslēdza ārzemju liecinieka pratināšanu, kā arī noraidīja advokātes Irinas Kaukes lūgumu pārskatīt Lembergam piemēroto drošības līdzekli – aizliegumu pildīt Ventspils pašvaldības priekšsēdētāja amata pienākumus. Pilns tiesas lēmums būs pieejams 15.jūnijā.

Jau ziņots, ka 2008.gadā tika apvienoti abi tiesai nodotie kriminālprocesi, kuros apsūdzēts Lembergs. Kopumā apvienotajā lietā ir apmēram 200 sējumu. Bez Ventspils mēra apsūdzēts arī viņa dēls Anrijs Lembergs un Ventspils uzņēmējs Sormulis.

Lembergs tiesai nodotajā kriminālprocesā apsūdzēts pēc vairākiem toreizējā Kriminālkodeksa pantiem – par pilnvaru realizāciju interešu konflikta situācijā, esot valsts amatpersonas statusā, kukuļņemšanu, kā arī dokumenta viltošanu vai izmantošanu. Viņš arī apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

Pirmajā tiesai nodotajā kriminālprocesā prokuratūra Lembergu apsūdzējusi, ka viņš kā amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, personiski vairākkārt pieņēmis kukuļus kopumā 239 670 latu (341 tūkstoša eiro) apmērā, kas saistīti ar kukuļa izspiešanu par darbību izdarīšanu un neizdarīšanu kukuļdevēja interesēs, ko viņš varēja īstenot, izmantojot dienesta stāvokli.

Viņš apsūdzēts arī par to, ka personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, kā arī organizētā grupā izdarījis noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu 4 916 900 latu (6,996 miljonu eiro) apmērā, pārkāpjot likumā noteiktās prasības, un, apzinoties šo līdzekļu un mantas iegūšanas noziedzīgumu, izstrādājis nepatiesu dokumentu un to izsniedzis, kā arī veicinājis un piedalījies mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegti, izdarot to mantkārīgā nolūkā un personīgās ieinteresētības dēļ.

Lembergs apsūdzēts arī par to, ka izdarījis tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, radot ar šīm darbībām būtisku kaitējumu valsts varai un pārvaldes kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm, izdarot to mantkārīgā nolūkā, realizēja pilnvaras interešu konflikta situācijā, radot būtisku kaitējumu valsts un sabiedrības interesēm, izdarīja tīšu likumā noteikto pilnvaru īstenošanu interešu konflikta situācijā, nodarot būtisku kaitējumu valsts un sabiedriskajām interesēm, kā arī apzināti norādījis nepatiesas ziņas likumā noteiktajās deklarācijās.

Drošības līdzeklis – aizliegums pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja pienākumus – Lembergam piemērots 2007.gadā. Tas gan neliedz viņam iespēju šajā krēslā praktiski atrasties.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Nu ko Jūs mums padarīsiet….a neko…..

  2. Riebjas klausīties un lasīt tos murgus.Ja gribētu,tad sen Lembergs būtu nolikts pie malas,būtu melns un maziņš……Roka roku mazgā.Parādiet,ka Jūs varat…ha rokas par īsām.

  3. Laikam tie n-tie sējumi nav ne graša vērti, ar tiem ventspilnieku aizbaidīt līdz kamerai nesanāks, cepam ar steigu jaunus sējumus, laika gana, izskatās ka šai spēlītei tikai pirmais puslaiks.

  4. Ja par Visuma bezgalību zinātnieki strīdās, tad var droši apogalvot, ka Lemberga lietas iztiesāšana ir bezgalīga un turpināsies mūžību un trīs dienas, Turies Aivar, tu ieiesi vēsturē kā mūžības pierādijums!

  5. Kādēļ metās virsū tikai Lembergam?
    Vai tad nav citi “oligarhi”? Tie dalījās ,bet Aivars nē?

  6. esmu varens ,mainu rektorus,valdības,nomainīšu arī tiesnešus un vis ies pa vecam.

Draugiem Facebook Twitter Google+