×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

Protesti Maskavā turpinājušies visu nakti

Foto: AFPFoto: AFP

Protesta akciju pret Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija un viņa brāļa notiesāšanu vairāki desmiti cilvēku Maskavas centrā turpināja visu nakti uz trešdienu, un no rīta notikušas jaunas aktīvistu aizturēšanas.

Protestētāji izvietojās Manēžas laukumā uzstādītajā Jaungada dekorāciju konstrukcijā – milzīgā “eglīšu lodē”, taču agri no rīta policija aktīvistus no turienes padzina un vairākus no viņiem aizturēja.

Radiostacija “Eho Moskvi” ziņo, ka trešdien no rīta aizturēti 20 cilvēki.

Saskaņā ar žurnālistu aplēsēm otrdienas vakarā uz varasiestāžu nesankcionēto protesta akciju Manēžas laukumā, kas tika organizēta izmantojot sociālās saziņas vietnes, sapulcējās aptuveni 2000 cilvēku.

Gandrīz nekavējoties policija sāka aktīvistu aizturēšanas un kopumā, pēc dažādu mediju ziņām, tika aizturēti 250 līdz 300 cilvēki.

Aizturēto vidū ir arī Aleksejs Navaļnijs, kurš, neskatoties uz tiesas pagarināto mājas arestu, otrdienas vakarā arī pats devās uz Manēžas laukumu.

Navaļniju policija nogādāja uz viņa mājām, kamēr pārējie aizturētie tika aizvesti uz policijas iecirkņiem.

Kā ziņo “Eho Moskvi”, 70 no aizturētajiem policijas iecirkņos pavadījuši visu nakti. Vairumam no viņiem izvirzītas apsūdzības par “nepakļaušanos varasiestāžu likumīgajām prasībām”, par ko draud 15 diennakšu ilgs administratīvai arests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+