Mobilā versija
+7.0°C
Sarmīte, Tabita
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
12. marts, 2015
Drukāt

Protestos Fērgusonā sašauti divi policisti

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV Misūri pavalsts Fērgusonas pilsētā notikuši jauni protesti saistībā ar policijas izturēšanos pret melnādainajiem iedzīvotājiem, un šo protestu gaitā tika sašauti divi policisti.

“Vienam policistam tika iešauts sejā, bet otram – plecā. Tas notika pie policijas iecirkņa, kad protesta mītiņa dalībnieki sāka izklīst,” paziņoja Sentluisas apgabala policijas priekšnieks Džons Belmars. Viņš sacīja, ka ievainotie policisti ir pie samaņas, tomēr viņu ievainojumi ir nopietni. Demonstrantiem izklīstot, tika raidīti vismaz trīs šāvieni. “Policisti stāvēja tur un tika sašauti. Tikai tāpēc, ka viņi bija policisti,” pavēstīja Belmars reportieriem notikuma vietā.

Fērgusonā, kur iedzīvotāju vairākums ir afroamerikāņi, bet vairums policistu ir baltie, pēdējos mēnešos ir notikuši protesti saistībā ar policijas izturēšanos pret melnādainajiem. Tie sākās pēc tam, kad Fērgusonas baltais policists Darens Vilsons pērn augustā nošāva neapbruņotu melnādaino jaunieti Maiklu Braunu, izprovocējot protestus un nekārtības visā valstī. Fērgusonas pilsētas policijas priekšnieks Tomass Džeksons atkāpās no amata. Tas notika pēc tam, kad ASV Tieslietu ministrija 4. martā nolēma neizvirzīt Vilsonam apsūdzības, bet savā ziņojumā konstatēja, ka Fērgusonas policija sistemātiski vērsusies pret afroamerikāņiem.

Pievienot komentāru

Zviedrijā atklās pasaulē pirmo ledus viesnīcu, kas darbosies visu gaduZviedrijā decembra vidū plānots atklāt pasaulē pirmo no ledus veidoto viesnīcu, kas darbosies visu gadu.
Draugiem Facebook Twitter Google+