Kultūra
Literatūra

“Prozas lasījumi” šogad noritēs Japānas zīmē0

Publicitātes foto

No 3. līdz 8. decembrim Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskā literatūras festivāla “Prozas lasījumi 2019” pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu.

Šī gada festivāla programma sastāv no 17 pasākumiem, kuros piedalīsies vairāk nekā 50 prozas autoru. Festivāla viesu valsts un caurvijas motīvs šogad ir Japāna.

Programmā būs atrodami gan tādi apmeklētāju jau iecienīti pasākumi kā “Baltijas stāstu vakars”, kurā varēs sastapt autorus no kaimiņu valstīm, “Prozas brokastis”, kas kā katru gadu svētdienas rītā notiks kafejnīcā “Andalūzijas suns”, un “Bāru tūre ar rakstniekiem”, ko jau trešo gadu rīko interneta žurnāls “Satori”.

Ar jaunajiem autoriem varēs iepazīties “Literārās Akadēmijas” un “Acinājuma” lasījumos, savukārt brīvdienās uz diviem pasākumiem īpaši tiks aicināti mazākie literatūras baudītāji.

Tāpat programmā būs atrodami jaunumi –

Latvijas PEN klubs aicinās uz lasījumu vakaru “Prozas provokatori”, bet televīzijas raidījums “LiteraTūre” festivāla ietvaros piedāvās kopīgi noskatīties 2. sezonas pirmizrādi.

Jau tradicionāli decembris Rīgas kultūras dzīvē saistās ar “Prozas lasījumiem”. No neliela, Andreja Upīša dzimšanas dienai veltīta lasījumu vakara, tas pārtapis literatūras festivālā nedēļas garumā.

“Prozas lasījumi” piedāvā apmeklēt pasākumus, kuros ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki, kā arī viesautori no ārzemēm.

Daļa no pasākumiem noritēs Japānas zīmē, jo festivāla tālākie viesi šogad ieradīsies tieši no Japānas.

Festivāla atklāšanas vakarā “Saule aust Austrumos” 3. decembrī Rīgas mākslas telpā performanci japāņu teātra valodā piedāvās kustību māksliniece Simona Orinska un mūziķis Artis Gulbis.

Ar trim japāņu autoriem satikties būs iespējams “Japāņu autoru prozas lasījumos” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā sestdien, 7. decembrī.

Pasākumā “Japāņu stāstu vēstnieki” Inese Zandere, Pauls Bankovskis un Andris Kuprišs lasīs vēsturiskus stāstus par japāņu militārā atašeja Makoto Onoderas un viņa dzīvesbiedres Juriko Onoderas Rīgā pavadītajiem gadiem 20. gadsimta 30. gados.

Savukārt ISSP Galerijā festivāla ietvaros tiks atklāta japāņu mākslinieces Mako Išizukas darbu izstāde “Grāmatplaukts”, kuras centrālā ideja saistās ar tekstu, literatūru un grāmatām.

Saistītie raksti
Publicitātes foto

Ģimenes sestdienā bērni varēs mācīties locīt origami, bāru tūrē būs iespēja malkot Japānas tradicionālos dzērienus, bet noslēguma vakarā apmeklētājus priecēs japānisks muzikālais priekšnesums.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Raimonds Pauls Liepājā apmeklēs izstādi par “Credo”
14 stundas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Pārmaiņu gars pulsē Mūkusalas salonā
15 stundas
ED
Eduards Dorofejevs
Kultūra
Gaisma viļņa galā. Eduards Dorofejevs par Ivana Aivazovska izstādi
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lecis “RNP” valdes atlaišanu skaidro ar “RS” mēģinājumu iekasēt vairāk nekā 1,2 miljonus eiro
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” piedzīvo sezonas dramatiskāko zaudējumu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda? 8
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Āgenskalnā uz ielas apvārdo vīrieti, lai nolaupītu mobilo tālruni
32 minūtes
RR
Raivo Rosts
Ekonomika
Raivo Rosts: Kā mobilās tehnoloģijas ļauj pelnīt vairāk
5 stundas