×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Puķes gādā vieni un tie paši. Lielo pilsētu vasaras iepirkumi pa spēkam tikai retajam (1)

Jēkabpils uzņēmums SIA "Sedumi" (attēlā viens no uzņēmuma līdzīpašniekiem Sarmis Kalniņš) ir uzvarējis visvairāk iepirkumos visā Latvijā, un pieaudzējis puķu pārdošanas apjomu līdz 3,5 miljoniem eiro. Foto - Valdis SemjonovsJēkabpils uzņēmums SIA "Sedumi" (attēlā viens no uzņēmuma līdzīpašniekiem Sarmis Kalniņš) ir uzvarējis visvairāk iepirkumos visā Latvijā, un pieaudzējis puķu pārdošanas apjomu līdz 3,5 miljoniem eiro. Foto - Valdis Semjonovs

Sakopti apstādījumi un krāšņas vasaras puķu dobes priecē ne vienu vien tūristu un sniedz baudu pašu iedzīvotāju acīm. Puķu iepirkumos pilsētu saimnieki tērē desmitiem tūkstošu eiro no nodokļu maksātāju naudas. Taču, veicot iepirkumu izpēti, nākas secināt – lielākoties puķes piegādā vienas un tās pašas firmas, kas nemainās gadiem. Kāpēc šajos iepirkumos ir grūti iespraukties kādam citam? Un kuras ir pilsētas, kas atver durvis daudzveidīgai konkurencei?

Apgroza desmitiem tūkstošu

Jelgavas pilsētas domes izsludinātajā iepirkumā par vasaras puķu stādīšanu un to uzturēšanu Jelgavas pilsētas puķu podos un traukos jau kuro gadu uzvar “I. Tiesneses individuālais uzņēmums”. Šogad tas vasaras puķes stādīs un uzturēs par 29,4 tūkstošiem eiro, bet pagājušajā gadā tas bija 29,1 tūkstotis eiro. Šis pats uzņēmums veic arī vasaras puķu piegādi Jelgavas apstādījumiem – šogad konkursā tas uzvarējis ar summu 26,9 tūkstoši eiro, pērn – 27 tūkstoši eiro, bet vēl pirms gada – 26 tūkstoši eiro.

Ineses Tiesneses individuālais uzņēmums Jelgavai vasaras ziedus puķu podiem un apstādījumiem piegādā jau kopš 2008. gada, izņemot 2011. gadu, kad vasaras puķu stādu piegādi Jelgavai veica SIA “SilJa” par 9,1 tūkstoti latu. Šis pats uzņēmums uzvarējis arī iepirkumā par vasaras puķu stādu piegādi, ko Mārupes novada dome rīkoja 2015. gadā – līguma summa bija 597 eiro.

Līdzīga aina valda arī citās pilsētās un novados. Jēkabpilī vasaras puķes jau vairākus gadus piegādā vietējais uzņēmums SIA “Sedumi” – 2014. gadā līgumcena bija 9,9 tūkstoši eiro, 2016. gadā – 4,5 tūkstoši eiro – par šādu summu paredzēta vasaras augu un puķu piramīdu piegāde un uzstādīšana. “Sedumi” šogad uzvarējuši arī Tukuma novada domes rīkotajā iepirkumā 6,5 tūkstošu eiro vērtībā, kā arī veiks vasaras puķu piegādi Ventspils ziedu skulptūrām par 11,5 tūkstošiem eiro.

Izņēmums ir Tukums un Madona, kur puķu piegādātāji mainās – šogad to Tukumā darīs arī Tukuma rajona Gavares zemnieku saimniecība “Stuci” – par 5,9 tūkstošiem eiro. 2015. gadā Madonas pašvaldībai puķes piegādāja Jāņa Aldermaņa dārzniecība – par 7,3 tūkstošiem eiro, bet 2014. gadā – “Jaunzemnieki Z” 7,79 tūkstošu eiro vērtībā. Iepirkumos lielākoties bijis tikai viens pretendents un uzvarētājs noteikts pēc zemākās cenas principa, liecina “LA” izpēte.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zommers Rīgas mežos kopā ar Ilzi Pīrāgu Gremzdi rūpējas tikai par savu labklājību. Piedaloties ar saviem ģimenes uzņēmumiem citos Rīgas domes iepirkumos. Uzņēmumi Laube īp, Alekta L, tad Zommers mātes uzņēmumu ,kur prokūriste ir Zomera sieva. Tad GNS projekti piedalās Rīgas mežos,kas ir Zommers kaimiņienes, bet bīda viss lielākos projektus kopā. Bet Gns projekti abi īpašnieces strādā Mārupes pašvaldībā. Visus šos uzņēmumus vieno tikai Rīgas domes iepirkumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+