Kultūra
Mūzika

“Pulkā eimu, pulkā teku” turpina pētīt kāzu tradīcijas0

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē, 19. un 20. maijā, Līvānos notiks 34. Bērnu un jauniešu folkloras svētki “Pulkā eimu, pulkā teku” 2018 (PEPT), informē rīkotāji.

Šogad, dziedot, dejojot, muzicējot, stāstot stāstus un piedaloties interaktīvās darbnīcās, īpaši tiks izzinātas latviešu kāzu tradīcijas.

Sestdien, 19. maijā plkst. 11 notiks svētku atklāšanas koncerts “Vysi muni gosti beja”. Savukārt plkst. 16 vienlaikus trīs pilsētas vietās – Līvānu novada kultūras centrā, Līvānu Sv. Miķeļa katoļu baznīcā un Līvānu luterāņu baznīcā – notiks PEPT folkloras konkursu gada uzvarētāju koncerti. Sestdien svētku dalībnieki piedalīsies arī interaktīvās darbnīcās, kas tiek veidotas sadarbībā ar vietējiem amata meistariem un kāzu tradīciju lietpratējiem.

Svētdien plkst. 10.30 svētku dalībnieki dosies gājienā uz Latgales mākslas un amatniecības centru, kur notiks svētku noslēguma Novadu koncerts “Kā tur bija, tā tur bija cīrulīša kāziņās”.

Bērnu un jauniešu folkloras kopas ik gadu izzina kādu no tautas tradīcijām, kas ir veltīta konkrētai tēmai. 2018. gadā dalībnieki turpināja pētīt tēmu “Zinu, zinu tēva sētu”, padziļināti izzinot latviešu kāzu tradīcijas.

LA.lv