×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Pusaudžu vidū izplatās nāvējoša spēle – ievainot nejaušus garāmgājējus (1)

Autors: © Helder Almeida - Fotolia.comAutors: © Helder Almeida - Fotolia.com

ASV pieaug cilvēku skaits, kas ziņojuši policijai, ka kļuvuši par upuriem nežēlīgai pusaudžu izgudrotai “izslēgšanas spēlei” (knock-out game), kad bezmērķīgi tiek ievainoti nejauši garāmgājēji.

Jau pirms diviem gadiem ASV mediji publiskoja videoierakstus, kuros redzams, kā tiek uzbrukts nejaušam garāmgājējam bez iemesla to aplaupīt, kārtot kādus personīgus rēķinus vai paust rasu naidu.

Kā raksta “New York Daily News”, šo nodarbi jau var uzskatīt par tendenci pusaudžu vidū. Policija saņem ziņojumus par līdzīgiem gadījumiem joprojām. Upuris var būt jebkurš: vecāks kungs vai māte ar bērnu nav izņēmums.

Upuru vidū ir arī riteņbraucēji. Uzbrucējs uzrodas negaidīti no aizmugures. Televīzijas kanāla CBS diviem reportierim jaunieši Ņūdžersijā teikuši, ka pēc sitiena mēdz paņemt arī upurim piederošās mantas. Tomēr lielākoties pusaudži to dara vienkārši “joka pēc” vai lai pārbaudītu, kurš starp draugiem ir tik spēcīgs, ka spētu ar vienu sitienu kādu nogāzt no kājām.

Lielākā daļa incidentu notikuši Ņujorkas metro rajonā, un šādi sitieni pat ir izraisījuši nāvi.
Santluisā no šāda negaidīta sitiena jau 2011.gada aprīlī nomira 72 gadus vecais Hongs Ņujens, kurš vienkārši gāja mājās no veikala. 20 gadus vecajam uzbrucējam piesprieda 55 gadu cietumsodu. Taču daudzi citi dalībnieki ir izbēguši no likumsargiem.

Līdzīga sitiena upuris šogad maijā atrast miris Sirakūzās. 51 gadus vecais vīrietis bija izgājis no veikala, līdz to pēkšņi ielenca pieci vai seši melnādaini jaunieši. Sitējiem bijuši tikai 13 un 15 gadi. Vēlāk gan atklājās, ka pats upuris bijis dzimumnoziedznieks, tomēr tiesībsargi šim faktam nav raduši saistību ar uzbrukumu, rakstīja vietējie mediji.

Tikmēr Sentklaudā miris kāds 17 gadus vecs puisis, kam uzbruka 20 gadus vecs jaunietis. Upuris braucis ar automašīnu, līdz viņu apstādināja trīs jaunieši, viens no tiem iesita viņam pa galvu, nogrūžot zemē. Jaunietis ceļā uz slimnīcu bija bez samaņas, un diemžēl no gūtā ievainojuma atgriezt pie dzīvības viņu neizdevās.

Septembrī Ņūdžersijas štatā 46 gadus vecs bezpajumtnieks Ralfs Santjago tika atrasts miris ar salauztu kaklu un sitiena pazīmēm galvā. Šīs pazīmes norādīja uz iespējamo saistību ar spēli. Trīs pusaudži bija viņu iepriekš izsekojuši, līdz iesita, nogrūžot zemē.

Daļā gadījumu Ņujorkas policija gan vēl izmeklē, vai sitieniem ir antisemītisma pazīmes vai tā ir “spēle”’, kā to līdz šim skaidrojuši mediji.

Pievienotajā video redzams ASV televīzijas kanāla “CBC New York” sižets, kurā redzami ar kameru fiksētie uzbrukumi. Viens no upuriem bijis kāds 50 gadus vecs skolotājs, kurš pēc sitiena ar galvu atsitās pret asfaltu un zaudēja samaņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. priekš kam tādu informāciju vajag te vazāt iekšā? Tā arī vajag rakstīt virsrakstā – ka ASV, nevis tādu vispārinošu virsrakstu. Tāds iespaids, ka rakstītājs alkst asu izjūtu un izbauda šausmināšanos. Nu un ka Amerikā ir tāda spēle? KO dod informācija par šito murgu mūsu sabiedrībai? Citās zemēs izplatās vēl daudzas citas murgainas lietas, kāpēc jāaizņem mūsu apziņu ar šo slimību… . Bezjēdzīgi un bezatbildīgi vienlaikus, es teiktu.

Draugiem Facebook Twitter Google+