×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Puse zagto auto atrodas

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

No visiem Latvijā nozagtajiem automobiļiem gandrīz puse tiek atrasta un atdota to īpašniekiem. Saskaņā ar Valsts policijas datiem 2014. gadā nozagti 982 auto, no tiem atrasti  485.

Arī apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” statistika uzrāda tādu pašu tendenci. Uzņēmuma dati apliecina, ka aptuveni pusē pieteikto atlīdzības gadījumu nozagtais automobilis nonāk atpakaļ pie tā saimnieka, bet citā gadījumā “Kasko” polises īpašniekiem tiek izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība nozagtā auto vērtībā.

Zagtus automobiļus atrast un atgūt vislabāk palīdz dažādas izsekošanas iekārtas – GPS vai radiosistēmas. “Ergo” Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis: “Ne vienmēr jābūt jaunākajām un dārgākajām tehnoloģijām. Piemēram, mūsu praksē vairākas auto zādzības ir izdevies atklāt, pateicoties parastai maršruta reģistratora sistēmai, kam pieejams on-line pieslēgums.”

Tajā pašā laikā ir jāņem vērā, ka profesionāli zagļi parasti labi pārzina standarta auto signalizācijas un drošības sistēmas, līdz ar to arī zina veidus, kā tās apiet un auto nozagt. “Tādēļ nebūtu ieteicams paļauties tikai uz auto iegādes brīdī esošo drošības risinājumu. Lielāku drošību veicina automobiļa aprīkošana ar papildu pretaizdzīšanas un signalizācijas sistēmām, kā arī konkrētam auto pielāgotiem risinājumiem. Taču to uzstādīšana jāuztic profesionāļiem un pārbaudītām firmām, kam rūp darba kvalitāte un kas garantē drošu rezultātu. Uz pretaizdzīšanas sistēmu uzstādīšanas rēķina nav ieteicams taupīt,” uzsver Dairis Anučins, Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vecākais speciālists.

Mūsdienās joprojām ir daudz auto, kam nav signalizācijas. “Īpaši tas attiecas uz automobiļiem, kas iegādāti ārvalstīs. Esam novērojuši, ka cilvēki nereti pat neaizdomājas, ka viņu automobilim nav signalizācijas. Tiek lietota centrālā atslēga, kas, auto atverot un aizverot, nopīkst, liekot maldīgi domāt, ka automobilis ir aprīkots ar signalizāciju.

Valsts policijā arī norāda, ka nevajadzētu domāt – ja auto ir vecāks, zagļi to neizvēlēsies: “Tiek zagti arī auto, kas vecāki par desmit un pat vairāk gadiem. Tādēļ maldīgi ir uzskatīt, ka šādam auto nav jābūt aprīkotam ar pietiekami kvalitatīvu pretaizdzīšanas sistēmu un signalizāciju,” norāda Dairis Anučins.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+