×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
7. augusts, 2018
Drukāt

Pusgadā pārtver 54 miljonus kontrabandas cigarešu

Valsts robežsardzes fotoValsts robežsardzes foto

Kontrabandas cigaretes.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde novērsa kopumā 54 miljonu cigarešu kontrabandu. Salīdzinot ar 2017.gada 1.pusgadu, muitas kontroles punktos izņemts par 29% vairāk cigarešu.

Lielākā daļa kontrabandas cigarešu – 32,1 milj. gab. – izņemta dzelzceļa kravu kontroles rezultātā. Tajā skaitā, šogad 5.martā muitas amatpersonas sadarbībā ar Valsts robežsardzes kolēģiem atklāja sešos dzelzceļa konteineros speciāli izveidotas slēptuves, kurās atradās 26,39 milj. cigarešu “Fest” un “NZ Gold” ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad cigaretes nelegāli tika mēģināts ievest, ierokot akmeņoglēs, ar spēcīgiem magnētiem piestiprinot iepakojumus vilciena konstrukcijām, noslēpjot ventilācijas šahtās vai vagonos ar beramkravām – zem šķeldas, graudiem. Pārējie cigarešu nelikumīgas pārvietošanas gadījumi atklāti, veicot kontroles pasākumus autoceļu un ostu muitas kontroles punktos.

Aptuveni 55% no visām šī gada pirmajos sešos mēnešos muitas kontroles rezultātā izņemtajām cigaretēm bija ar Baltkrievijas akcīzes markām, 42% – bez akcīzes markām.

Veicot muitas kontroles pasākumus, 2018.gada pirmajā pusgadā atklāti 357 cigarešu nelegālas pārvietošanas gadījumi. 44 administratīvo pārkāpumu lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+