×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Pušpure uz mērķi startēt Olimpiādē gājusi četrus gadus

Īriju pārstāvošā latviešu airētāja Sanita Pušpure uz mērķi startēt Londonas olimpiskajās spēlēs gājusi četrus gadus, pastāstīja sportiste.

Kā ziņots, Pušpure trešdien Šveices pilsētā Lucernā notikušajās noslēdzošajās Londonas Olimpiādes kvalifikācijas sacensībās sieviešu vieninieku konkurencē izcīnīja ceturto vietu, nopelnot pēdējo ceļazīmi.

Airētāja pārstāvēja Latviju vēl U-23 līmenī, tomēr 2006.gadā viņa ar vīru pārcēlās uz Īriju. No 2009. līdz 2011.gadā viņa par šīs valsts čempioni kopā kļuvusi sešas reizes.

“Par dalību Olimpiādē sapņoju vienmēr, tomēr konkrētāk par Londonu sāku domāt 2008.gadā pēc otrā bērna piedzimšanas,” pastāstīja Pušpure, kura ceturtdien vēl īsti nebija aptvērusi notikušo. “Toreiz 2012.gads likās ļoti tālu un neapzinājos, cik daudz spēka tas īstenībā prasīs. Savukārt konkrētas domas radās 2010.gadā, kad tiku Īrijas izlasē. Toreiz rezultāti vēl nebija tik labi augstākā līmeņa sacensībām, bet pa diviem gadiem sanāca krietni uzlabot savus rezultātus.”

Airētāja stāstīja, ka, dzīvojot Īrijā, būtu bijis grūti pārstāvēt Latviju, jo gandrīz visu savu karjeru viņa bija startējusi divnieku sacensībās.

“Šī iemesla dēļ būtu bijis grūti pārstāvēt Latviju, bet tā nu sanāca, ka beigās nokļuvu vieniniekos,” stāstīja Pušpure. “Izvēle man bija jāizdara laikā, kad tiku uzņemta Īrijas izlasē, un vēl toreiz vienīgā iespēja tikt uz Olimpiādi man likās divniekos. Tāpēc arī izvēle bija pašsaprotama.”

Pagājušajā gadā Pušpure ar ģimeni pat pārvākusies airēšanas dēļ – no Dublinas devusies uz Korkas pilsētu, kur ir nacionālais airēšanas centrs.

“Olimpiskās atlases regates sākums nesanāca tik labs, kā biju gaidījusi. Pirmajā braucienā samērā lēni izgāju no starta blokiem, tāpēc otrajā kilometrā nācās krietni pacīnīties, lai iekļūtu pusfinālā,” Pušpure stāsta, ka konkurenti par vietu nākamajā kārtā apsteigusi par nieka trim sekundes simtdaļām. “Pusfināls jau bija labāks, bet finālā izliku visu, kas bija palicis, aizvadot savu grūtāko braucienu karjerā šajā klasē.”

Sportiste uzskata, ka pašlaik viņa vēl neatrodas optimālajā sportiskajā formā, tāpēc nedaudz vairāk nekā divu mēnešu laikā vēl ir iespēja to uzlabot. Tāpat viņai jau ir skaidrs, kas šajā laikā jādara. “Smagi jātrenējas,” smaidot teica Pušpure.

Viņa izteica lepnumu ar faktu, ka ir iekļuvusi Īrijas airēšanas vēsturē, jo kļuvusi par pirmo šīs valsts sportisti, kas kvalificējusies Olimpiādei.

“Šķiet, ka vēl īsti neapzinos, ko esmu paveikusi, tomēr kādam jau bija jākļūst par pirmo,” teica Pušpure. “Zinu, ka esmu ierakstījusi savu vārdu Īrijas airēšanas vēsturē, un neteikšu, ka tas nav patīkami.”

Airētāja gan uzsvēra, ka nekādas īpašās priekšrocības Īrijā ar Latviju nav. “Šeit vienīgi var airēt cauru gadu.”

Tomēr Pušpure nav aizmirsusi arī par Latviju, pateicoties Murjāņu Sporta ģimnāzijai, kā arī trenerēm Elitai Krūmiņai un Benitai Ceriņai, kuras viņai ieaudzinājušas darba ētiku. “Visi pamati tika iegūti tieši Murjāņos.”

Pušpure arī sekojusi līdzi Latvijas airētāju sekmēm Olimpiādes atlases sacensībās, tomēr kontaktēties sanācis maz, jo esot bijis noteikts dienas režīms un arī gaisotne sacensībās valdījusi saspringta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+