×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

“Pussy Riot” dalībnieces lūdz mediķu palīdzību

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Trīs huligānismā apsūdzētās pankgrupas “Pussy Riot” dalībnieces, kas pašreiz tiek tiesātas Maskavas Hamovņiku rajona tiesā, trešdien lūgušas mediķu palīdzību, sūdzoties par veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Tiesas amatpersonas un advokāti informēja, ka apsūdzētās sēdes laikā sūdzējušās par veselības problēmām, kādēļ sēde pārtraukta un uz tiesas namu izsaukta ātrā palīdzība.

“Pussy Riot” dalībnieces – Nadežda Tolokoņņikova, Marija Aļohina un Jekaterina Samuceviča – ir apsūdzētas reliģiska naida motivētā huligānismā, kas atbilstoši prokuroru slēdzienam “zaimojošā kārtā pazemoja Krievijas pareizticīgo baznīcas gadsimtiem senos balstus”.

Prokuratūra uzskata, ka par šo nodarījumu viņas pelnījušas septiņu gadu cietumsodu.

“Saskaņā ar tiesas darbinieku [teikto] viņas sākušas justies slikti. Citas detaļas netiek sniegtas,” savā mikroblogu vietnes “Twitter” kontā informēja aizstāvības advokāts Nikolajs Polozovs, piebilstot, ka tiesā ieradušās trīs ātrās palīdzības mašīnas.

Aģentūrai “Interfax” Polozovs sacīja, ka apsūdzētās tiekot modinātas plkst.5, lai apmeklētu tiesas sēdes, un viņām nākas iztikt bez pārtikas līdz pat 12 stundām.

“Viņas tiek nogādātas atpakaļ savos pagaidu aizturēšanas centros pēc pusnakts, tiek atstātas bez pusdienām un dabū tikai pāris stundas miega,” norādīja Polozovs.

Tiesas oficiālais preses pārstāvis tikmēr informēja, ka ārsti jau ir izmeklējuši apsūdzētās un atzinuši viņu veselības stāvokli par pietiekami labu, lai piedalītos tiesas sēdēs.

“Mēs esam kā pusnemaņā. Mēs praktiski neesam gulējušas. Šodien mēs neesam gulējušas nemaz,” tiesā sacīja Tolokoņņikova

Viņa lūdza iesniegt oficiālu prasību, lai prāva tiktu organizēta tā, ka apsūdzētās var saņemt maltītes un gulēt.

“Mēs varam šeit sēdēt, bet mēs nevaram pilnā mērā piedalīties,” sacīja Tolokoņņikova.

“Mēs atsakāmies piedalīties šajā nelikumīgajā prāvā. Mēs pieprasām tiesu izpildītājus mūs aizvest,” sacīja 24 gadus vecā Aļohina, pēc tam kad tiesnese bija atteikusies pieņemt viņu lūgumu.

“Ārsti jūs ir pārbaudījuši. Jūs pārkāpjat tiesas procedūru,” sacīja tiesnese Marija Sirova, uz ko viena no aizstāvības puses advokātēm Violeta Volkova sašutumā pameta zāli, sūdzoties par augstu asinsspiedienu.

Tiesnese Volkovai izteica oficiālu brīdinājumu par to, ka viņa zāli pametusi bez atļaujas, un turpināja uzklausīt liecinieku, neraugoties uz sievietes lūgumu atļaut viņai pamest zāli.

Kad tiesā tika izsludināts pārtraukums, tiesnese apliecināja, ka, izpildot apsūdzēto lūgumu, ir izsaukti mediķi. Ieradās trīs “ātrās palīdzības” mašīnas.

Advokāts Polozovs apliecināja, ka apsūdzētās tiks no jauna izmeklētas.

Mediķi jau vienreiz tikai izsaukti, jo Aļohinai esot palicis slikti, kas, kā skaidroja advokāts, noticis tāpēc, ka viņa kliente ievēro vegānu diētu.

“Marijai Aļohinai šodien strauji kritās cukura līmenis, tas ir saistīts ar to, ka viņa ievēro vegānu diētu,” sacīja advokāts, piebilstot, ka ārsti veikuši viņa klientei injekciju.

Ārsti “vienkārši pacēla viņas asins cukura līmeni, kaut gan patiesībā viņai ir vajadzīgas adekvātas maltītes un pietiekami daudz miega”, sacīja Volkova.

Kā apliecināja tiesas amatpersonas, ārsti apsūdzētās ir izmeklējuši un atzinuši, ka viņas pietiekami veselas, lai varētu piedalīties tiesā.

Vēlāk tiesa pasludināja pārtraukumu līdz ceturtdienai, kad, kā sagaidāms, turpināsies apsūdzības puses liecinieku nopratināšana.

Trešdien kopumā tiesas sēde tika pārtraukta divas reizes, jo apsūdzētajām bija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Tomēr tiesa paspēja nopratināt divus lieciniekus, arī Dieva parādīšanās katedrāles mantzini. Šajā dievnamā apsūdzētās sarīkoja “panku lūgšanu” dažas dienas pirms analoģiskas akcijas sarīkošanas Kristus Pestītāja katedrālē. Otrs liecinieks nav bijis notikušā aculiecinieks, tomēr vērsies prokuratūrā ar iesniegumu, pēc tam kad bija redzējis tīmeklī akcijas videoierakstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+