×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Putina preses sekretārs: Latvijā ir iespējams valsts apvērsums (12)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Kremlin spokesman Dmitry Peskov attends a meeting of Russia's President Vladimir Putin with his Venezuelan counterpart Nicolas Maduro at the Kremlin in Moscow, on July 2, 2013. AFP PHOTO / POOL/ MAXIM SHEMETOV

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs britu raidsabiedrībai paudis bažas par iespējamu valsts apvērsumu Latvijā, kas, ja Eiropas Savienība to atzītu, radītu lielu apdraudējumu.

Intervijā BBC žurnālistam Peskovs stāsta, ka Krievija “vēlas, lai tās partneri zina, ka tai ir savas sarkanās līnijas un viņi šīs līnijas nevar šķērsot”.

Uz to žurnālists Džons Simpsons norāda, ka viena no Rietumu sarkanajām līnijām ir, piemēram, Latvija, kas “ir ļoti nobažījusies par to, ka tas, kas notika Ukrainā, notiks arī Latvijā, kad Krievijā dzimuši cilvēki sāktu sacelties pret Latvijas valdību”. “Vai tas ir iespējams?” jautāja britu žurnālists.

“Es būtu gatavs piekrist viņu bažām. Kas notiktu, ja kāds noorganizētu valsts apvērsumu Latvijā un Brisele atzītu šo apvērsumu?” atbildēja Peskovs, iepriekš paskaidrojot, ka Ukrainā tika sarīkots valsts apvērsums šī vārda visplašākajā nozīmē un Rietumi to atzina, tādējādi radot precedentu šādai rīcībai.

Uz žurnālista lūgumu precizēt, ka tas varētu notikt Latvijā, Peskovs norādīja, ka “ja kāds noorganizētu valsts apvērsumu un jaunā vara tiktu atzīta, tas būtu liels apdraudējums Latvijai. Jo, kad reiz ir radīts precedents par militāra apvērsuma īstenošanu Eiropas sirdī un kad mēs radām precedentu, ka to var pieņemt kā oficiālu varas nodošanu, tas ir liels apdraudējums visam kontinentam. Un ikvienai valstij ir jābūt ļoti piesardzīgai, lai neļautu tam notikt”.

Komentējot informāciju par Krievijas karaspēka iespējamo nosūtīšanu uz Ukrainu, Peskovs klāstīja, ka tā ir “liela kļūda”, paskaidrojot, ka ir daži bijušie karavīri, kas varētu būt devušies uz Ukrainu.

Viņš atgādināja, ka Putins vairākkārt ir uzsvēris, ka “nav oficiālu karavīru”, kas ir nosūtīti uz Ukrainu.

Uz Simpsona novērojumu, ka Krievija uzņēmusi virzienu uz Padomju Savienības laiku atjaunošanu, Putina preses sekretārs atzina, ka “es ceru, ka tā nav” un pēc tam piebilda, ka “es zinu, ka tā nav”.

Žurnālists norādīja, ka Krievijā tiek plaši iegrožota plašsaziņas brīvība un Putina kritiķi mirst, bet Peskovs norādīja, ka “nekad, tas nav iespējams šajā valstī”.

Par Krievijas militāro lidmašīnu aktivizēšanos NATO gaisa telpas tuvumā, Peskovs teica, ka uz to nevar atbildēt īsi, jo viss sākās ar valsts apvērsumu Ukrainā, kuru “organizēja un atzina zināmas Rietumu valstis”, tādēļ Krievijai “nebija iespējams palikt neitrālai”. ”

“Mēs turpināsim padarīt situāciju saspīlētu, kamēr vien mūsu nacionālās intereses tiek aizskartas. Jo ilgāk mūsu nacionālās intereses tiks apdraudētas, jo ilgāk mēs atbildēsim,” Peskovs sacīja, uzsverot, ka Krievija nevēlas jaunu Auksto karu.

“Mēs nevēlamies nonākt jauna Aukstā kara priekšā,” paziņoja Putina preses sekretārs, tomēr atzina, ka baidoties par savu drošību un savu interešu apdraudējumu, Krievijai “ir jāveic piesardzības pasākumi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. domaju ka tikai putina kungam ir pa spekam apturet amerikosu un dupsetaju invaziju eiropa un diemzel ari latvija.gan jau ukru naciki dabus pa galvu.latvijas patrioti palidzes

 2. domaju ka tikai putina kungam ir pa spekam apturet amerikosu un dupsetaju invaziju eiropa un diemzel ari latvija.gan jau ukru naciki dabus pa galvu.latvijas patrioti palidzes

 3. Ir tāda paruna: “Kas otram bedri rok, pats iekrīt”. Mums jau ir pietiekoša vēsturiskā pieredze: PSRS raka
  kapu Rietumu demokratijām un pati tajā ievēlās! Tagad Putina rokaspuiši runā par valsts apvērsumu Latvijā, bet Krievijā tas ir daudz reālāks nekā citur, jo patreizējā valsts politika šajā valstī ir mīna ar laika degli. Un to Putins savā pašpārliecinātībā, tāpat kā PSRS vadītāji savā laikā, vienkārši nesaprot.

 4. Krievijā ir iespējams valsts apvērsums. Pūķins ved valsti/impēriju bezdibenī.

 5. Ja parādīsies “zaļie cilvēciņi” maskās, kas būs bruņoti un mēģinās veikt apvērsumu – viņus uzreiz un bez brīdinājuma jāatšauj (kā redzams, tad Krimā tika pieļauta kļūda – zaļos neviens neatšāva un zaļie jeb krievijas armija bez pretestības okupēja Krimu). Nekādu diskusiju par padošanos vai kaut kādu pekstiņu uzklausīšanu, ka šie nomaldījušies vai šie tikai gribējuši pievērst uzmanību “problēmām”.

 6. “ka baidoties par savu drošību un savu interešu apdraudējumu, Krievijai “ –
  interesanti, kādā ziņā? Krievija jau ir tā, kas visus grib apdraudēt.

 7. Nekāds apvērsums nebūs ! Varbūt vienīgi krievi mēģinās okupēt mūs!

 8. rusi izmet makšķeri un skatās kādu vētru šis paziņojums sacels… kārtējie tautas noskaņojuma izpētes meistari marķē ko domā mērķauditorija:D:D:D ka i pašiem par maz prāta, ko 😀

 9. ŠAUSMAS!!! KĀDAS TIK DOMAS NEPERINĀS ATSEVIŠĶU CILVĒKU GALVĀS??????? LATVISKĀS PARTIJAS VALSTS APVĒRSUMU NOTEIKTI NETAISĪS, JA NU VIENĪGI KĀDI CITI TO IZDOMĀS SAVĀS GALVĀS……..

 10. Tika liela valsts bet no visiem baidās…….

 11. Latvieshi baidaas no paarkrievoshanas,taadeelj neviena latviskaa partija pret latvieshiem apveersumu netaisiis. Un nedomaaju vis, ka saskanjieshi uzdroshinaasies riikot nemierus Latvijaa.

 12. putina kārtējie meli Atbildēt

  …daži bijušie karavīri devušies uz Ukrainu un nejauši “paķēruši ‘līdz arī tankus….par to domu pat suns smejas…

Draugiem Facebook Twitter Google+