×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Putins uzdod veikt bruņoto spēku gatavības pārbaudi valsts rietumos un centrālajā daļā (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš ir arī valsts bruņoto spēku augstākais virspavēlnieks, trešdien uzdeva Aizsardzības ministrijai veikt ārkārtas kompleksu pārbaudi par Rietumu un Centrālā militārā apgabala, kā arī vairāku bruņoto spēku šķiru kaujas gatavību, trešdien paziņoja Krievijas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Sergejs Šoigu.

Aizsardzības ministrijas sanāksmē Šoigu informēja, ka ar Putina rīkojumu trešdienas pēcpusdienā ir izsludināta trauksme Rietumu militārajā apgabalā, kā arī tās teritorijā izvietotajās vienībās, Centrālā militārā apgabala 2.armijā, Gaisa un kosmosa aizsardzības spēkos, Gaisa desanta vienībās, Tālajā aviācijā un militārajā gaisa transporta aviācijā.

Krievijas aizsardzības ministrs paziņoja, ka “augstākais virspavēlnieks deva rīkojumu pārbaudīt spēku spējas risināt krīzes situāciju, kas apdraud valsts militāro drošību, kā arī pretterorisma, sanitāri epidemioloģiska un tehniska rakstura” draudu gadījumos.

Šoigu informēja, ka pārbaudi plānots turpināt divos posmos līdz 3.martam.

Pirmajā posmā 26.un 27.februārī ģenerālštāba priekšniekam ir jāpārbauda bruņoto spēku augstākā kaujas gatavība un jāizvieto tie sauszemes un jūras poligonos. Savukārt otrajā pārbaudes posmā no 28.februāra līdz 3.martam ģenerālštāba priekšniekam ir jāveic “operatīvi taktiskās mācības ar Rietumu militārā apgabala 6.un 20.armiju, Centrālā militārā apgabala 2.armiju, gaisa desanta spēku pavēlniecību”.

Otrajā pārbaudes posmā notiks arī divpusējās taktiskās mācības ar Ziemeļu un Baltijas flotu karaspēka vienību piedalīšanos. Gaisa un Pretgaisa spēku vienības tiks pārvietotas uz operatīvajiem lidlaukiem, kur veiks mācības, tostarp degvielas uzpildi gaisā.

Šoigu norādīja, ka tiks pārbaudīta arī karaspēka “gatavība veikt bombardēšanu nepazīstamos poligonos”, bet visām Rietumu apgabala militārajām vienībām tiks pārbaudīta arī gatavība pretterorisma darbībām.

Bruņoto spēku vienībām savās pastāvīgās dislokācijas vietās jāatgriežas līdz 7.martam.

Krievijas aizsardzības ministrs arī deva rīkojumu savam vietniekam Anatolijam Antonovam informēt ārvalstu militāros atašejus par veicamo Rietumu un Centrālā militārā apgabala vienību kaujas gatavības pārbaudi.

Iepriekšējā ārkārtas kaujas gatavības militārā pārbaude notika 2013.gada 13.jūlijā, kad tā attiecās uz Austrumu militāro apgabalu un tajā piedalījās vairāk nekā 80 tūkstoši karavīru.

Tā bija plašākā Krievijas armijas kaujas gatavības pārbaude kopš 1991.gada.

Pērn vienlaikus ar gatavošanos militārajām mācībām “Zapad 2013” Putins deva rīkojumu organizēt kompleksu pārbaudi Krievijas Iekšlietu ministrijas iekšējā karaspēka apakšvienībās, kā arī dažās civilajās struktūrās, piemēram, Transporta ministrijā, Enerģētikas ministrijā un Nižņijnovgorodas apgabala administrācijā. Pārbaudes mērķis bija izpildvaras institūciju un to pakļautībā esošo struktūru mobilizēšana bruņoto spēku interesēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. gatavojas iebrukumam kaiminvalsti.

  2. Tad iznāk ,ka eksprezidentes V.V. Freibergas nojauta apstiprinās un dopinga pārbaude nav jāveic.

  3. Pūķinam pa purnu ! Atbildēt

    Tas ir īsts krievu nacists, ar čekista pagātni.

  4. Agresors gatavojas…Ukraina,esi modra!

Draugiem Facebook Twitter Google+