×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. februāris, 2015
Drukāt

Putņa atgriešanās (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Roberts Putnis

“Pašreiz Eiropā notiek globāla tektoniska divu dažādu vērtību sistēmu sadursme, un es redzu iespējas pielikt savu roku, lai ietekmētu šos procesus Latvijas interesēs,” par savu motivāciju atgriezties Latvijā teic bijušais sabiedrības par atklātību “Delna” vadītājs Roberts Putnis, kurš izvēlēts par Kultūras ministrijas topošās Mediju politikas nodaļas vadītāju.

Konkursa komisija esot pozitīvi novērtējusi Putņa kompetenci visos izvirzītajos kritērijos – svešvalodu zināšanas, mediju politikas pārzināšana, komunikācijas un sadarbības prasmes, darba organizācijas un vadības pieredze. Komisija arī uzsvērusi, ka šis kandidāts apliecinājis vispusīgas, tostarp starptautiskā pieredzē gūtas zināšanas.

Putnis ir beidzis Rīgas 64. vidusskolu, Latvijas Universitātē ieguvis augstāko izglītību politikas zinātnē un starptautiskajās attiecībās, maģistrantūrā studējis tiesību zinātnes Ķelnes universitātē. Viņa bijušo darbavietu saraksts ir diezgan garš, bet lielākoties pieredze saistīta ar nevalstiskajām organizācijām (jauniešu klubs “Māja”, “Eiropas kustība Latvijai”), bet vislielāko ievērību Putnis guvis no 2004. līdz 2007. gadam, vadot sabiedrību par atklātību “Delna”. Šajā laikā viņš pamanījies sarīkot spilgtas protesta akcijas (piemēram, 2004. gadā pret Ingrīdas Ūdres virzīšanu eirokomisāres amatam). 2008. gadā viņš pameta darbu “Delnā”, kļūstot par “Parex” bankas Minhenes klientu apkalpošanas centra vadītāju, bet drīz no šī amata atlaists. Pēdējos gadus vadījis apdrošināšanas kompānijas BTA Vācijas filiāli. “Pamest Vāciju pēc septiņiem šeit nodzīvotiem gadiem ir finansiāli un personīgi nesaprātīgs lēmumus,” telefonsarunā atzīst Putnis. Taču uz dzimteni viņu vilcis jau agrāk, 2013. gadā viņš neveiksmīgi kandidējis uz Latvijas Televīzijas valdes locekļa amatu un pēc tam par šo lietu tiesājies ar NEPLP. Pazinēji Putni raksturo kā kaismīgu cīnītāju par eiropeiskām vērtībām un cilvēktiesībām, kurš nevairās no skandāliem un tiesāšanās.

Jautāts par jaunajā amatā veicamajiem darbiem, Putnis uzsvēra, ka liela uzmanība būs jāvelta ģeopolitisko satricinājumu radītajiem izaicinājumiem, piemēram, Latvijas mediju telpas aizstāvībai no Krievijas propagandas ietekmes, tostarp sadarbībā ar citām valstīm radot vietējos krievus piesaistīt spējīgus medijus. “Protams, tam visam jānotiek, vienlaikus nodrošinot arī demokrātisko vārda brīvības principu ievērošanu, jo tieši tā ir mūsu atšķirība no Krievijas,” uzsvēra Putnis. Tāpat viņa darbu sarakstā ir jautājumi par sabiedrisko mediju lomu un vietu – LTV un Latvijas Radio apvienošanas plāni, sabiedrisko mediju līdzdalība reklāmas tirgū un tamlīdzīgi. “Vēl viens būtisks uzdevums būs radīt tādu vidi Latvijā, lai līdztekus sabiedriskajiem medijiem spētu veiksmīgi pastāvēt arī visdažādāko veidu privātie plašsaziņas līdzekļi,” teica Putnis. Viņš gan pirms darba līguma parakstīšanas nevēlējās precizēt, kādus atbalsta mehānismus privātie mediji varētu sagaidīt. Plānots, ka KM Mediju nodaļas vadīšanu Putnis uzsāks šā gada 16. aprīlī. Līdz tam viņš gatavs iesaistīties KM paspārnē izveidotajā mediju politikas izstrādes ekspertu darba grupā, ko vada Mārtiņš Kaprāns. Pārējie Mediju politikas nodaļas darbinieki vēl tiek meklēti – konkursi uz nodaļas eksperta ierēdņa un eksperta juriskonsulta amata vietām aizvien vēl turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. par Putniem, Zvirbuļiem u.c. spriedelējumiem Atbildēt

  Lūgums Putniem un Zvirbuļiem u.c. tukšus vārdus nelietot t.i. nepasniegt nesaprotamu vārdu savārstījumu kā vērtību. Ko nozīmē “eiropeiskas vērtības un cilvēktiesības”? Tā ir tukša muca , kura tālu skan. Nelietojiet bezveidīgus simbolus, kuri pacieš jebko. Iemetiet piem. krēslu šajā simbolā – arī tas derēs. Ir muļģīgi t.i.tukši runāt par vērtībām, tās nepaskaidrojot. Ir muļķīgi runāt par tiesībām, noklusējot pienākumus.
  p.s
  delna, sorozīti ir bezizmēra liberālisma priekšpostenis. Tātad, tā ir organizācija kura neieredz tradīcijas, – kura neieredz Eiropas nodibinājuma pamatus. Un šādas organizācijas vadītājs tagad aizstāvēs Eiropas vērtības?? Te kaut kas ir šķērsām!!! Nosauciet to cilvēkus, kuri bija komisijā, kuri iecēla amatā šo “vērtību aizstāvētāju”, nosauciet šo koisijas cilvēku viņu idejisko pārliecību Lūdzu!

 2. Kas tā par komisiju, kura lēma? Nu lai būtu, trenēts uz pretŪdres matrača sorosa putnis. Ko viņš jēdz no mediju politikas? BTA apdrošināšana Vācijā to zināšanu negarantē. Lai KM sagatavojas uz drīzu tiesāšanos par mazu algu putnentiņam…

 3. Putņa iecelšana tā zīmīgi sakrīt ar “Birdman”uzvaru ASV Oskara ceremonijā!
  Šogad laikam uzvar visi ar putniem? Je tas Putnis ir mūsu birdmens?

Draugiem Facebook Twitter Google+