×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

PVD ierēdņi bērniem – veģetāriešiem spiež ēst gaļu (32)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par bērnu ēdināšanu ar veģetāro pārtiku sodījis Ikšķiles Brīvo skolu. Savukārt skola vērsusies tiesā, cīnoties par bērnu tiesībām uzturā nelietot gaļu, vēstīja LNT raidījums “900 sekundes”.

Jau piecus gadus šajā privātskolā bērni tiek baroti ar veģetāriem ēdieniem. Dažādus dārza labumus skolas kopgaldam bērni nereti sarūpē paši.

“Kopš mums ir sava virtuve, mēs ar vecākiem izdiskutējām un nonācām pie secinājuma, ka mēs vēlamies, lai mūsu virtuvē gan ētisku, gan ekoloģisku apsvērumu dēļ nebūtu gaļas. Skolā gaļa tiek aizstāta ar dažādiem pākšaugiem, olbaltumvielas saturošiem pākšaugiem, tāpat arī piena produktiem, protams, tāpat arī olas mūsu ēdienkartē tiek iekļautas,” skaidro skolas vadītāja Kristīne Liberta.

Gaļas izslēgšana no skolēnu ēdienkartes nav patikusi Pārtikas veterinārajam dienestam (PVD), kurš
skolai ir uzlicis 50 eiro lielu sodu par Ministru kabineta noteikto uztura normu nepildīšanu.

Tiesas spriedums šajā lietā tiks paziņos 1.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. starpcitu, piekritīšu komentāram, kopš nēed bērni gaļu (paši negrib, žēl dzīvniekus), gandrīz vispār neslimo!!! Un tiem gaļas ēdājiem – pilnvērtīgs uzturs nav tikai tad, ja ēd gaļu….daudz veselīgāki par gaļu un ar to nepieciešamo dzelzi ir spināti!
  Mazāk ēdisiet to nabaga dzīvnieku gaļu, kura ir piesātināta ar zālēm un citām kaitīgām vielām, mazāk slimosiet..un nebūs tik daudz vēžu!!!

 2. super!!! Es ar Jums Ikšķiles skola. Atbildēt

  Super! Malači! Vairāk tādu skolu bez šīm indīgām gaļām!!! Kur nezkāpēc cilvēki uzskata par veselīgu….

 3. Veģeariešiem vajadzētu atsevišķu skolu , kurā mācītu gaļu ēst ..

  • Nu..man sāk tracināt, ka gaļēdāji sāk ņirgāties!!!

   Tikai, nekur jau nestāsta, cik zālēs un antibiotikas tiek dots tam dzīvniekam. No mazkustīguma tam ir visādas slimības, stress..izdala hormonu, kas ir kaitīgs veselībai, un šis hormons pie kaušanas procesa paliek un uzsūcās gaļā….nabaga dzīvnieciņi…cik žēl….

 4. Laikam PVD nekur citur neatrada kur piesieties, tad vismaz šeit piesējās:), vispār jau nožēlojami…

 5. Kāpēc mūsdienu sievietes tā neieredz bērnus,nepaveicās izdarīt abortu,tad nu cenšas tos padarīt par kropļiem.

 6. Saulrieta dzeltenais FCF Atbildēt

  Pret daudzajām veselībai kaitīgajām un pat kancerogenajām e-vielām pārtikas produktos,kas daudzās citās valstīs ir aizliegtas vai ierobežotas,gan nav ne mazāko iebildumu pat Pārtikas un veterinārajam dienestam.

  • Nuja. Gaļu skolu un bērnudārzu virtuvēs parasti reprezentē cīsiņi, nu un iztikt bez tiem nudien nav liels zaudējums.

 7. Veģetārieši paši gan neēd gaļu, bet atņem dzīvniekiem viņu pārtiku, lai tie mirst badā.

 8. Ko spiež ēst gaļu? Bērnus-veģetāriešus

 9. man jautājums!!! Vai bērns piedzimst veģetārietis? Vecāki, ko Jūs darat, tā Jūsu pārliecība ir Jūsu pašu darīšana, bet nelieciet to par pareizu esam bērniem. Bērns izaugs un izlems pats! Līdz tam Jūs dodat visu,bet ko bērns negribēs,negaršos utt neēdīs taču! Neierobežojiet un nedariet no bērniem vārguļus…

 10. Un tie bērni tiešām ir veģetārieši – visi – visi un nevienam nav uzspiests būt piespiedu kārtā par veģetārieti skolā?
  Bērnam ir jāsaņem pilnvērtīgs uzturs, gaļu un zivis ieskaitot.

 11. Redz kā BĒRNI jau no agras bērnības IR Veģetarieši , ir Reliģiozi pārliecināti ! Domāju ka šdu faku konstatācija pirms pilngadības var kalpot par pamatu VECĀKU TIESĪBU ATŅEMŠANAI. Kad culvēks ir sasniedzis 21 gadu ,pilngadību ir izskolojies ,ieguvis minimālo izglītību un kādu pirmatnējo pieredzi ,lūdzu ! Nevienam nav aizliegts būt tumsonim ,lūdzu !

  • Parakstos zem katra vārda!

  • Tieši tā – tā ir ,kā reliģiska sekta! …,bet pret viņiem DP un valsts pārvalde nevēŗšās,kā pret šo stulbumu izgaismojošo Makaronu monstra ticību. Kad biju iesaukts PSRS armijā ,tad bija arī jauniesauktie no vidusāzijas…un viņiem vidusāzijā bija un varbūt ir tradīcija – grūtniecēm nedod gaļu,kamēr vēders nav riktīgi liels un arī vēlāk ar gaļu ir švaki,jo ģimenes lielas un zemes maz…dārzeņu un augļu pietiek a gaļas nē. Šiem jauniešiem pat padumjās armijas ēdiens likās,kā leiputrija un viņi divu gadu laikā izstiepās augumā par 10-15 cm …viens otrs pat 20. Tā kā gaļas ietekmi uz cilvēka organismu esmu redzējis darbībā. Bet šitiem ticīgajiem veģetāriešiem un vegāniem gribu teikt vecu joku -ja,dievs būtu gribējis radīt cilvēku zālēdāju,tad viņš to būtu radījis govs veidolā:)))

 12. Lai vecāki un skolotāji dara kā vēlas, ja vēlas neēst gaļu lai neēd, ja viņus tas morāli, ētiski vai kā savādāk aizskar vai nomāc. Bērniem ir jāpiedāvā pilnvērtīgs uzturs tajā skaitā gaļa, ja mazais to negribēs to ēst tad neēdīs un atstās uz šķīvja. Pasaules praksē ir pietiekami daudz gadījumi, kad bērns tiek sakropļots vai pat aiziet bojā dēļ vecāku veģetārā un/vai vegānā uztura uztiepšanas mazajiem, līdz ar to skolu vajadzēja sodīt ne vien ar 50eur, bet 5000+ eur, lai neiedomājas sevi par pasaules nabām kuras zina kas un kā labāk ir mazajam, augošajam organismam…

  • Pasaulē ir arī pietiekošs skaits pierādījumu, ka veģetārs uzturs ir veselīgāks, nekā gaļu saturošs uzturs.

   • daisy veģetārietei Atbildēt

    B12 vitamīns vajadzīgajā koncentrācijā ir tikai un vienīgi gaļā. Bet ar veģetāriešiem laikam nav vērts diskutēt – tāpat nesapratīs. Šajos platuma grādos nākamās paaudzes tāpat lemtas iznīcībai – tikai nevajag pēc tam raudāt par milzīgo skaitu bērniņu ar īpašajām vajadzībām…

    • Nav jau arī nekāds noslēpums, ka gaļas ēšana izraisa atkarību. Bet ar gaļēdājiem to laikam nav vērts pārspriest – atkarīgais jau nekad neatzīs, ka ir atkarīgs.
     Nerunājot nemaz par milzīgajām medikamentu, specifiski antibiotiku devām, ko lopiņiem dod, lai tie izdzīvotu drausmīgajos apstākļos, kādos tos tur. Un tās tie medikamenti nonāk arī gaļā, protams.

   • Tikai nevajag čugunu liet.
    Veģetārieši un vegāni ir vienkārši vairāk vai mazāk ķerti un kā tādi domā, ka visiem jābūt tikpat ķertiem.

  • “mazais negribēs”, tas vispār nav arguments. Vai nu nezināms, ka bērni, ja tiem dotu brīvu vaļu, labprāt pārtiktu no čipsiem un hamburgeriem?

   • Nezinu, ko tavi bērni ēstu, bet zinu, ja saviem dotu vaļu, ko bieži vien darām – ļaujam pašiem izvēlēties veikalā, ko vēlēsies vakariņās – čipsi pat nav izvēles top simtā. Atmet omīšu runas un paskaties apkārt, bērni labprāt ēd veselīgu, pilnvērtīgu pārtiku, ja tā ir garšīgi pagatavota.

   • Ja vecāki bērnu ir pieradinājuši pie čipsiem un hamburgeriem, tad tikai logiski, ka bērns tos izvēlēsies..

 13. Pārāk daudz vaļas plānprātīgajiem tiek dots. Augšanas faktors – B12 vitamīns – nevienā pākšaugā nav atrodams, tikai gaļā. Bet varbūt tiešām labi būtu visus veģetāriešus vienā skolā ieslēgt, lai tur dara, ko grib – lai plānprātība nevairojas. Nevajag, lai veģetāriešu bērni izaugtu pilnvērtīgi un būtu spējīgi dzemdēt bērnus 😀 Normālās skolās tie, kas negrib gaļu, vienkārši neēd gaļu.

 14. Bērni nav veģitārieši….veģitārieši ir bērnu vecāki,kuri uzspiež bērniem savus paradumus bērniem.Mūsu klimatiskajos apstākļos tas ir bīstami bērnu smadzeņu attīstībai.

  • Neesmu vegetariete bet man’s berns tiesham need galu .jau gadus

  • Mans bērns pats izvēlējās pirms 2,5 gadiem neēst gaļu, un šo gadu laikā tikai vienreiz ir slimojusi. Apmeklē ģimnāziju, uzrādot ļoti labas atzīmes, arī augums ir normāls, nu jau pat garāka par mani. Domāju, ka bērnam ir tiesības pašam lemt(no 12 gadiem noteikti), ,ko ēst un ko ne.

Draugiem Facebook Twitter Google+