Kultūra
Teātris un kino

Rādīs franču režisora filmu par Rīgu0

Publicitātes foto

Kinoteātrī “Splendid Palace” šodien plkst.19 notiks franču režisora Sigfrīda Deberbanta filmas “Rīga (Dublis 1)” Latvijas pirmizrāde, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Kristīne Ķikute-Krievkalne.

Filma tapusi trīs gadus, un tā ir veltīta pilsētas īpašajam šarmam un cilvēkiem, neaizmirstot par sievietēm, jo režisors uzskata, ka arī Rīgai piemīt sievietei raksturīgais vitālais un enerģiju ģenerējošais tēls, stāstīja Ķikute-Krievkalne.

Kinolente stāsta par četrām sievietēm – aktrisi Elitu un viņas meitu, mākslas studenti Elīnu, gidi Ivetu un baletdejotāju Paulīnu, kuras visas ir iemīlējušās un filmas gaitā piedzīvo emocionālus satricinājumus.

Režisors dzimis Francijā 1973.gadā, apguvis čellu, perkusijas un klavieres. Viņa pirmā pilnmetrāžas filma “Louise (Take 2)” (1998) tika demonstrēta Kannu kinofestivāla “Un Certain Regard” programmā, un “Sansa” (2004) tika skatīta “Ceturtās nakts reitings” programmā, kā arī šī paša gada rudenī filma tika rādīta Latvijas kino festivālā “Arsenāls”.

Saistītie raksti

Tāpat viņa filma “Kinogamma” (2008) divās daļās bija Stambulas kinofestivāla viesis 2009.gadā. Savukārt “Rīga (dublis 1)” savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja 2017.gada “Black nights” festivālā Tallinā.

Vienlaicīgi ar filmas pirmizrādi Latvijā tiks izdots arī filmas skaņu celiņš vinila formātā, kurā apkopoti dzīvo improvizāciju ieraksti vairākos koncertos Kaņepes kultūras centrā kopā ar pašmāju mūziķiem – bundzinieku Arti Orubu, kontrabasistu Edvīnu Ozolu un džeza saksofonistu Tomu Rudzinski. Tāpat platē ierakstīta elektroniskās mūzikas daļa, ko režisors radījis kopā ar Tomasu Bagalteru no apvienības “Daft Punk”.

LA.lv