Latvijā
Novados

Raidījums: Nelegālā pansionātā pie Rēzeknes vārgst sirmgalvji 16

Ekrānšāviņš no “Bez Tabu”.

Rēzeknes novadā vairākus gadus darbojas nelegāls veco ļaužu pansionāts, kurā darbinieki tiek pieņemti “no ielas” bez sanitārajām grāmatiņām un notiek arī citi pārkāpumi, TV3 raidījuma “Bez Tabu” stāstīja iestādes bijusī darbiniece, kura tur nostrādājusi divas dienas, un nevar klusēt par attieksmi pret cilvēkiem.

Bijusī darbiniece stāstīja, ka darba vietā ir neatbilstoša pārtikas uzglabāšana, nevīžīga telpu uzkopšana, viņa uzskata, ka sirmgalvjiem draud briesmas.

Divstāvu nams atrodas pie lielceļa Rēzeknes pievārtē. Kā stāstīja “Bez Tabu”, vecs reklāmas stends vēsta, ka šeit ir motelis, tagad saimnieki jau sen kā iekārtojuši veco ļaužu pansionātu. Iestādes saimnieki paši meklējot sirmgalvjus ar vismaz 250 eiro pensijām.

Pēc raidījuma noskaidrotā, Rēzeknes novada dome ir informēta par šo iestādi, atzīst, ka tā ir nelegāla, tomēr reāla cīņa ar saimniekiem nenotiek.

Veselības inspekcija sola pārbaudīt nelegālo pansionātu, tomēr aicina pašvaldību un Labklājības ministriju rast iespēju aizliegt nodarboties ar aprūpi, kamēr iestādi saimnieki nereģistrē un nenodrošina tajā visu nepieciešamo.

“Ja tiek nodrošinātas veco cilvēku pamatvajadzības, ir jāskatās pēc būtības. Tā ir sociālā aprūpe, neskatoties uz to, kā šis objekts tiek pozicionēts. Uz to arī attiecas visas prasības, kas attiecas uz sociālās aprūpes sniegšanu.”

Saistītie raksti
LA.lv