Ekonomika
Bizness

“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas0


“Rail Baltica” trases “RIX” stacijas skice.
“Rail Baltica” trases “RIX” stacijas skice.
“Eiropas Dzelzceļa līniju” veidota vizualizācija

“Rail Baltica” kopuzņēmums AS “RB Rail” noslēdzis pētījumu, kurā novērtētas prasības avio pasažieru un “Rail Baltica” ātrgaitas dzelzceļa pārvadājumu integrēšanai.

Prognozē pasažieru plūsmu

Pētījumā izvērtēti iespējamie kombinētie pakalpojumi, veiktas pasažieru plūsmas prognozes un ieteikumi dzelzceļa staciju projektēšanai, kas ietver visas septiņas starptautiskās “Rail Baltica” pasažieru stacijas – Tallinu, Pērnavu, Rīgu, Rīgas lidostu, Panevēžu, Kauņu un Viļņu, kā arī 4 Baltijas lidostas – Tallinu, Rīgu, Viļņu un Kauņu.

Pētījums demonstrē, kā integrēt aviācijas un dzelzceļa pakalpojumus tādā veidā, kas nodrošinātu intermodālus pasažieru un nelielu kravu pārvadājumu risinājumus saskaņā ar pasaules labāko praksi un nākotnes lietotāju prasībām.

Ko iesaka pētījuma veicēji

Pētījumā ieteikts nākotnes “Rail Baltica” nodrošināt:

vienotu avio un dzelzceļa biļešu risinājumus, veicinot ciešu sadarbību starp dzelzceļa pārvadātājiem un aviosabiedrībām;

pilnībā integrētus bagāžas pakalpojumus, pieejamus visās septiņās starptautiskajās Rail Baltica stacijās;

Starptautiskās gaisa transporta asociācijas (IATA) kodu piešķiršanu starptautiskajām “Rail Baltica” stacijām;

nepieciešamos infrastruktūras risinājumus visās starptautiskajās “Rail Baltica” stacijās, lai garantētu vienotus pakalpojumu standartus un funkcionalitāti.

Aicina izmantot “Ŗail Baltica” unikalitāti

Timo Rīhimeki, “RB Rail” izpilddirektors, uzsver: “Pētījumā piedāvātos risinājumus atbalsta vadošie Baltijas aviācijas nozares spēlētāji, tostarp komerciālie operatori. Šie risinājumi atbilst pasaules labākajai praksei, kas pētījuma ietvaros ir plaši izvērtēta.

Tāpēc ir nepieciešams izmantot “Rail Baltica” sniegto unikālo iespēju jau projektēšanas fāzē ietvert atbilstošus risinājumus, lai “Rail Baltica” darbības laikā varētu piedāvāt pasažieriem un operatoriem integrētus avio un dzelzceļa pakalpojumus – reģistrēšanos, bagāžas nodošanu un uzglabāšanu kā arī bagāžas pārvadāšanas risinājumus starp dzelzceļa stacijām un lidostām.”

Papildus tam, pētījumā ir arī detalizēti aprakstītas citas būvprojektos ietveramas infrastruktūras prasības, piemēram, stacijas drošības elementi; pasažieru informācijas sistēmas, kas atspoguļo gan lidojumu, gan vilcienu kursēšanas informāciju lidostu dzelzceļa stacijās, kā arī īpašas prasības attiecībā uz nākotnes ātrgaitas dzelzceļa ritošā sastāva dizainu, lai nodrošinātu optimālu avio un dzelzceļa satiksmes integrāciju.

Pētījums ir pieejams “Rail Baltica” mājaslapā.

Uzziņa:

Saistītie raksti

“RB Rail” ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas tika izveidots, lai koordinētu Rail Baltica Globālā projekta īstenošanu – pirmo šāda mēroga infrastruktūras projektu no Tallinas līdz Lietuvas/Polijas robežai.

“RB Rail” kā globālā projekta centrālais koordinators ir atbildīgs par dzelzceļa projekta izstrādi, būvniecību un mārketinga aktivitātēm.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Konstatē nepamatotu Latvijas karoga izgatavošanas tehnoloģiju ierobežošanu
2 stundas
RE
REKLĀMA
Ekonomika
Finanšu ministrijas paziņojums: tiek ieviests pasākumu komplekss nelicencēto interaktīvo azartspēļu un izložu ierobežošanai
2 stundas
RE
REKLĀMA
Ekonomika
Citadele sāk investēt, izmantojot lielāko Ziemeļvalstu savstarpējo aizdevumu platformu
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lembergs atkāpies no Ventspils brīvostas pārvaldes valdes
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Noskaidrots, kas visvairāk satrauc Latvijas iedzīvotājus
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ja cilvēkam galvā čivina zvirbuļi… Ārlietu ministrs ironizē par Lemberga izteikumiem
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Asinspirts slimnīcā Čehijā: bruņots vīrietis nogalinājis vairākus cilvēkus
3 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Vai ES fondu “neizpļekarēšana” ļauj sasniegt Latvijas stratēģiskos mērķus
38 minūtes