Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
8. septembris, 2015
Drukāt

Rainis mūzikā. Pavisam citādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Uzveduma "Dagdas piecas skiču burtnīcas" būtiska sastāvdaļa ir videoscenogrāfija, kurā būs redzamas Raiņa bērnības un jaunības vietas, tostarp Tadenava.

Svinot Raiņa 150. jubileju, Rīgas Sv. Pētera baznīcā ceturtdien, 10. septembrī, plkst. 20 pirmatskaņojumu piedzīvos jauns muzikāli poētisks koncertuzvedums “Dagdas skiču burtnīcas”, ko veido domubiedri: dziedātāja Ieva Parša, režisors Uģis Brikmanis un muzikologs Orests Silabriedis.

Koncertuzvedumā izskanēs Raiņa dzejas lasījumi līdzās astoņu Latvijas komponistu jaundarbiem. Tos radījuši dažādu paaudžu un stipri atšķirīgu radošo rokrakstu īpašnieki – Maija Einfelde, Pēteris Plakidis, Mārīte Dombrovska, Gundega Šmite, Andris Dzenītis, Oskars Herliņš, Santa Bušs, Jēkabs Jančevskis. Katram komponistam bija iespēja izvēlēties jebkuru dzejoli no jebkuras skiču burtnīcas, un noskaidrojās, ka viņu uzmanības lokā galvenokārt nonākuši krājumi “Addio bella” un “Uz mājām”.

Koncertuzvedumā piedalās dziedātāji Ieva Parša un Krišjānis Norvelis. Pie klavierēm būs viens no izcilākajiem koncertmeistariem Latvijā – JVLMA kamermūzikas profesors Aldis Liepiņš. Ar altu uzvedumā piedalīsies “Sinfonietta Rīga” un kvarteta “Quadra” mūziķis Pēteris Trasuns. Ar trompeti uzvedumu papildinās LNSO un “Sinfonietta Rīga” mūziķis, patlaban Latvijas labākais klasiskās mūzikas trompetists Jānis Porietis.

Plānoti septiņi koncerti “Dagdas skiču burtnīcas”:

10. septembrī plkst. 20 Rīgas Sv. Pētera baznīcā (bezmaksas) pirmatskaņojums

11. septembrī plkst. 18 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors”

12. septembrī plkst. 14 Jēkabpils novada Zasas kultūras namā (bezmaksas)

12. septembrī plkst. 19 Madonas pilsētas kultūras namā (bezmaksas)

8. novembrī plkst. 15 Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē (bezmaksas)

15. novembrī plkst. 18 Ventspils Pārventas bibliotēkā (bezmaksas)

29. novembrī plkst. 18 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

Pievienot komentāru

Katru dienu pazūd kāds bērns. Saruna ar JRT aktieri Andri Keišu (4) Andrejs Zvjagincevs ieradīsies Rīgā ar Kannu festivāla žūrijas balvu ieguvušo filmu "Nemīlestība", kurā vienā no galvenajām lomām ir JRT aktieris Andris Keišs.
Draugiem Facebook Twitter Google+