andrejsrastorgujevs.com

Rastorgujevam sacensību vietā slimības gulta 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Estersundā neizgāja uz starta jaunās Pasaules kausa izcīņas sezonas pirmajās sacensībās, nepiedaloties pirmā posma 20 kilometru individuālajā distancē.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Rastorgujevam trasē bija plānots doties ar otro kārtas numuru.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja sportista treneris Intars Berkulis, Rastorgujevam ir paaugstināta temperatūra, kas viņam traucē jau kopš pirmdienas. Šobrīd viņam ir sāpošs kakls un iesnas.

Pašlaik nav zināms, vai Rastorgujevs pagūs atveseļoties līdz sestdien Estersundā ieplānotajām sprinta sacensībām.

Latviju trešdienas sacensībās pārstāvēja divi sportisti – Rolands Pužulis četrās šaušanās pieļāva trīs kļūdas un ierindojās 65.vietā, bet Aleksandram Patrijukam 97.pozīcija 100 finišu sasniegušo sportistu konkurencē, nesašaujot septiņus mērķus.

Uzvaru ar nevainojamu šaušanu svinēja norvēģis Ēmils Hegle Svendsens, kuram Pužulis finišā zaudēja deviņas minūtes un 17,6 sekundes, bet Patrijuks – 13 minūtes un 43,7 sekundes.

Otro vietu izcīnīja ukrainis Serhijs Semjonovs, kas līdz ar to ir viņa karjeras labākais sasniegums Pasaules kausa individuālajās sacensībās, ar vienu kļūdu šaušanā uzvarētājam zaudējot minūti un 17,6 sekundes. Trešais arī ar vienu nesašautu mērķi divas minūtes un 8,3 sekundes nopakaļus finišēja čehs Mihals Šlesingrs.

Ļoti neveiksmīgi startēja francūzis Martēns Furkads, kurš ir iepriekšējo trīs sezonu Pasaules kausa ieguvējs. Viņš ar sešām kļūdām šaušanā ierindojās vien 81.vietā.

Posma turpinājumā ceturtdien notiks 15 kilometru individuālās sacensības sievietēm, sestdien gaidāmas sprinta distances, bet svētdien – iedzīšana.

Jau ziņots, ka sezona tika atklāta pagājušajā svētdienā, kad pie uzvaras 2×6 un 2×7,5 kilometru jauktās stafetes sacensībās tika Francija.

Rastorgujevs sezonu atklāja pagājušajā sestdienā ar uzvaru IBU kausa izcīņas pirmā posma sprinta sacensībās.

Iepriekšējās sezonas Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā Rastorgujevs izcīnīja 16.vietu, kas ir Latvijas sportistu trešais visu laiku augstākais panākums. Pasaules kausa sacensībās 26 gadus vecais Rastorgujevs iepriekšējā sezonā astoņās sacensībās iekļuva labāko desmitniekā. Savukārt Soču olimpiskajās spēlēs viņam sekmīgākā bija devītā vieta 12,5 kilometru iedzīšanas distancē.

Tāpat Latvijas pārstāvis pagājušajā sezonā kļuva par Eiropas čempionu individuālajā distancē, bet sprintā izcīnīja bronzu.

Šosezon Rastorgujevs noslēdzis četru gadu sadarbības vienošanos ar “Norvik” banku, kas kļuvusi par viņa ģenerālsponsoru.

Šosezon Latvijas biatlona izlasē vairs nav Edgara Piksona, kurš pēc pozitīvām dopinga analīzēm noslēdzis karjeru.

Pasaules kausa sezona līdz martam ilgs deviņos posmos. Martā Somijā risināsies arī pasaules čempionāts.