Kultūra
Mūzika

RDKS jauktais koris savā pirmajā starptautiskajā konkursā izcīnījis uzvaru 16

Publicitātes foto

Pagājušajā nedēļā no 2. līdz 5. novembrim Prāgā, Čehijā norisinājās 31. Starptautiskais koru konkurss “Praga Cantat 2017”, kurā pārliecinošu uzvaru ieguvis Rīgas Doma kora skolas jauktais koris diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā, LA.lv uzzināja PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola”.

Jaukto koru konkurss “Praga Cantat 2017” tā pastāvēšanas laikā kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem kormūzikas kultūras notikumiem Čehijā. 30 gadu laikā konkurss pulcinājis Prāgā 859 korus no 38 valstīm. Šogad konkursā piedalījās 20 kori no 12 dažādām Eiropas un Āzijas valstīm – Latvijas, Čehijas, Vācijas, Slovākijas, Slovēnijas, Īrijas, Itālija, Polijas, Horvātijas, Krievijas, Indonēzijas un Ķīnas.

Rīgas Doma kora skolas jauktais koris konkursā startēja sakrālās mūzikas un jaukto koru kategorijās, abās iegūstot zelta diplomu un pirmo vietu. Diriģents Jurģis Cābulis apbalvots ar konkursa idejas autora īpašo balvu par izcilu diriģenta darbu. Konkursa žūrija korim piešķīrusi arī divas īpašās balvas – par izcilu vokālo kultūru un par Jēkaba Jančevska dziesmas interpretāciju.

Žūrijas pārstāvis, diriģents Mihaels Rinšaits (Vācija), pēc koncerta Rīgas Doma kora skolas kori uzteicis par harmonisko skanējumu, solistu sniegumu, diriģenta iejūtīgo vadību un krāšņo programmas izvēli.

Konkursa dalībnieku pulkā bija arī koris “Līvzeme” no Ventspils, kurš folkloras kategorijā ieguva sudraba diplomu.

Šī Rīgas Doma kora skolas jauktajam korim bija pirmā dalība koru konkursā, kā arī pirmais brauciens ārpus Latvijas robežām, norādīja Nacionālās mākslu vidusskolas projektu vadītāja Aleksandra Āboliņa.

LA.lv