Latvijā
Sabiedrība

Reirs atbrīvo VSAC „Rīga” direktori Pauderi no amata6

Foto LETA

Labklājības ministrs Jānis Reirs pirmdien, 5. februārī, parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) „Rīga” direktores Ineses Pauderes atbrīvošanu no amata sakarā ar konstatētajiem pārkāpumiem VSAC „Rīga” saimnieciskajā darbību, portālu LA.lv informēja Labklājības ministrijā (LM).

“Labklājības ministrija uzskata, ka VSAC „Rīga” direktores darbībā konstatētie pārkāpumi ir ļoti nopietni, tāpēc pieņemts lēmums par viņas atbrīvošanu no amata,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs. “Turpināsim sadarbību arī ar tiesībsargājošām iestādēm, lai noskaidrotu viņas vainas pakāpi saimnieciskās darbības pārkāpumos. Tāpat darīsim visu, lai VSAC „Rīga” filiālēs uzlabotu pacientu aprūpi, viņu dzīves kvalitāti un sakārtotu saimniecisko darbību.”

LM, ņemot vērā disciplinārlietas ietvaros iegūto informāciju, izvērtēs iespēju vērsties Valsts policijā par VSAC „Rīga” konstatētajiem pārkāpumiem saimnieciskajā darbībā.

Jau iepriekš vēstīts, ka LM rosinātajā, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) un biedrības “Latvijas Kustība par neatkarīgu dzīvi” veiktajā pārbaudē VSAC “Rīga” filiālē “Rīga” konstatēts, ka netiek nodrošināta bērnu pienācīga aprūpe. Tāpēc VBATI vērsās policijā, lai izvērtētu, vai ir notikusi bērnu aizbildņa tiesību ļaunprātīga izmantošana.

Kopumā pret VSAC „Rīga” direktori Inesi Pauderi ierosinātas trīs disciplinārlietas: divās no tām izteikts rājiens, trešajā pieņemts lēmums par viņas atbrīvošanu no amata.

Lēmumu par pirmo rājienu Paudere ir pārsūdzējusi tiesā.

LA.lv