×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. marts, 2018
Drukāt

Reirs: Latvijā netiek izvērtētas cilvēku vajadzības pēc pabalstiem (6)

Foto no Pixabay.comFoto no Pixabay.com

Latvijā pabalstu sistēma netiek demontēta, bet uzaudzēta, komentējot Eiropas Komisijas pausto par vājo Latvijas pabalstu sistēmu, aģentūrai LETA atzina Labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Pēc viņa domām, Latvijā pabalstu sistēmas netiek demontētas, bet uzaudzētas, kā rezultātā pabalstu sistēma Latvijā nav mērķēta, bet – plakana, proti, netiek izvērtētas cilvēku vajadzības pēc pabalstiem.

Tāpat Reirs sacīja, ka Latvijas fragmentētā pabalstu sistēma veidojas pirmsvēlēšanu gadā, turklāt netiek analizēts vai izvērtēts viss iepriekš paveiktais. “Ja tu veic uzlabojumus, tad ir jāizvērtē, kāda bijusi sistēma un kas ir traucējis, kāpēc ir slikti,” sacīja ministrs.

Ministrs uzskata, ka tādā veidā ļoti daudz līdzekļu tiek iztērēti nelietderīgi.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka ziņojumā par Latviju Eiropas Komisija (EK) norāda, ka nodoms ievērot spēkā esošo nodokļu politiku turpmākos trīs gadus ierobežos pieejamos valsts resursus svarīgajām veselības aprūpes un sociālās palīdzības jomām.

EK ieskatā, par spīti dažiem nesen ieviestajiem uzlabojumiem, nevienlīdzības un nabadzības līmenis saglabājas augsts un liecina par vāju sociālās drošības modeli, kā arī nodokļu un pabalstu sistēmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. “lasītāju kopa 11. marts, 2018 18:08” – bet nevar nepievienoties .

  2. un ko viņš tur sēž un mūld , būtu kaut ko darījis

  3. un ko viņš tur sēž un mūld , lai dara kaut ko

  4. Ja un daudzi,kas varetu stradat un ir tada iespeja to neizmanto,bet iet uz Domi vai vel kautkur,lai tikai dabutu maznodrosinata statusu un nebutu jastrada.

    • Gita, gluži manas domas. Cik reāli ir to, kuriem pabalsts patiešām vajadzīgs. Dzīvē gadās visādi.

      Taču ļoti liels skaits ir to, kuri vienkārši negrib stādāt. Šņabim pietiek, komunālos var nemaksāt, galvenais laikus ierasties nodzērušos indivīdu pulcēšanās vietās.

Draugiem Facebook Twitter Google+