×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Rēns pārliecināts par Somijas dalību Spānijas banku glābšanā

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Savienības ekonomikas un monetāro lietu komisārs Oli Rēns pauda pārliecību, ka Somija iesaistīsies finanšu grūtībās nonākušo Spānijas banku glābšanas programmā.

“Esmu pārliecināts par faktu, ka Somija ir spējīga pieņemt lēmumu par dalību Spānijas banku reorganizācijā un kapitalizācijā,” sacīja komisārs. “Es saprotu, ka Somijas un Spānijas sarunas aizritējušas veiksmīgi.” Savukārt, komentējot baumas, ka Somija vēlas atteikties no eiro, Rēns norādīja, ka “eirozonas pamatu stiprināšana un spēcīgāku pamatu likšana eiropiešu un somu labklājībai un nodarbinātībai nāks par labu Somijai”. Somija izteikusi iebildumus pret pastāvīgā finanšu stabilizācijas fonda – Eiropas Stabilitātes mehānisma – līdzekļu apjoma palielināšanu. Lai ESM varētu uzsākt valstu obligāciju iegādi, tam nepieciešama visu eirozonas dalībvalstu piekrišana.

Eirozonas finanšu ministri sanāksmē Briselē šonedēļ vienojās Spānijas bankām šomēnes piešķirt 30 miljardus eiro kā pirmo maksājumu no glābšanas programmas, kas varētu sasniegt 100 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+