×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. septembris, 2012
Drukāt

Rietumi piešķirs Kosovai pilnu suverenitāti

Foto - AFPFoto - AFP

Tuvojoties Starptautiskajā Vadības grupā (SVG) apvienoto rietumvalstu sanāksmei, kurā Kosovai oficiāli tiks piešķirta pilna suverenitāte, Priština jau vakar sāka gatavoties svinībām.

Pilsētas Mātes Terēzes laukumā uzbūvēta milzīga skatuve brīvdabas koncertam, kurā šovakar uzstāsies Kosovas, Albānijas, Maķedonijas un Bosnijas mūziķi, svinot starptautiskās pārraudzības beigas pār bijušo Serbijas provinci.

SVG, kurā ietilpst 23 Eiropas Savienības valstis, ASV un Turcija, nolēmusi, ka pienācis laiks, lai Kosova “iegūst pilna apjoma neatkarību”, neraugoties uz Serbijas iebildumiem to pieņemt. Grupa arī norādījusi uz teritorijas “skaidro atbalstu demokrātiskai un multietniskai valstij”. Sagaidāms, ka oficiāls paziņojums par pārraudzības atcelšanu tiks izziņots pēcpusdienā sanāksmē, kurā piedalīsies Nīderlandes diplomāts Pīters Feits, kurš vada Starptautisko Civilo biroju, Kosovas premjerministrs Hašims Tači, kā arī virkne starptautisko un Kosovas amatpersonu.

Kosovu ar tās diviem miljoniem iedzīvotājiem vienā vai citā formā pārrauga starptautiskā administrācija kopš 1999. gada, kad NATO kara aviācijas uzlidojumu rezultātā Serbijas armija provinci pameta. Starptautiskās pārraudzības atcelšana neietekmēs NATO kontingenta un ES tieslietu misijas klātbūtni Kosovā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+