Mobilā versija
Brīdinājums +10.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
3. novembris, 2014
Drukāt

Rietumu bankas izstāžu zālē – Ziemeļvalstu stikla māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 4. novembrī, Rietumu bankas izstāžu zālē atklās starptautisku stikla mākslas izstādi “2D→”, portālam LA.lv pavēstīja Bārbala Gulbe.

Gulbe stāsta, ka idejas autors un galvenais izstādes “2D →” organizators ir Lietuvas Mākslinieku savienība (LDS ) un tās kuratore – māksliniece Daļa Truskaite. Šogad īstenots starptautisks ceļojošas izstādes projekts, iepazīstinot ar stikla mākslinieku darbiem no Baltijas un Skandināvijas valstīm. Izstādē pārstāvēti mākslinieki, kas strādā pie konceptuālu ideju īstenošanas, veidojot nekomerciālus izstāžu darbus un aktīvi ņem dalību mūsdienu mākslas procesos savās valstīs.

Ideja organizēt šādu projektu dzima 2012. gadā, kad notika triju Baltijas valstu stikla mākslinieku kopizstāde “Ir Plokštumos vai 2D → ” (latviski: ” No plaknes vai 2D → “), kas apceļoja vairākas pilsētas Lietuvā.

2012. gada izstāde izraisīja milzīgu skatītāju interesi – arī tādēļ, ka māksliniekiem no Baltijas valstīm reti iznāk piedalīties kopīgās izstādēs ar skandināvu māksliniekiem, kuru stikla māksla pazīstama ar kvalitāti un radošo pieeju.

Izstādei “2D → “, kas notiks Rietumu bankas izstāžu zāle, starptautiska kuratoru grupa atlasīja 37 – 12 no Ziemeļvalstīm un 25 no Baltijas valstīm – māksliniekus darbus.

Pievienot komentāru

Konfesijas būs vienlīdzīgākas par citiem īpašniekiem?Viens miljons eiro nākamgad un vismaz divi miljoni eiro gadā, sākot no 2019. gada – tik lielu valsts budžeta finansējumu reliģiskajām organizācijām to īpašumā esošo valsts pieminekļa statusu ieguvušo dievnamu atjaunošanai paredz šobrīd varas gaiteņos klīstošais Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumprojekts.
Draugiem Facebook Twitter Google+