×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. novembris, 2014
Drukāt

Rietumu bankas izstāžu zālē – Ziemeļvalstu stikla māksla

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 4. novembrī, Rietumu bankas izstāžu zālē atklās starptautisku stikla mākslas izstādi “2D→”, portālam LA.lv pavēstīja Bārbala Gulbe.

Gulbe stāsta, ka idejas autors un galvenais izstādes “2D →” organizators ir Lietuvas Mākslinieku savienība (LDS ) un tās kuratore – māksliniece Daļa Truskaite. Šogad īstenots starptautisks ceļojošas izstādes projekts, iepazīstinot ar stikla mākslinieku darbiem no Baltijas un Skandināvijas valstīm. Izstādē pārstāvēti mākslinieki, kas strādā pie konceptuālu ideju īstenošanas, veidojot nekomerciālus izstāžu darbus un aktīvi ņem dalību mūsdienu mākslas procesos savās valstīs.

Ideja organizēt šādu projektu dzima 2012. gadā, kad notika triju Baltijas valstu stikla mākslinieku kopizstāde “Ir Plokštumos vai 2D → ” (latviski: ” No plaknes vai 2D → “), kas apceļoja vairākas pilsētas Lietuvā.

2012. gada izstāde izraisīja milzīgu skatītāju interesi – arī tādēļ, ka māksliniekiem no Baltijas valstīm reti iznāk piedalīties kopīgās izstādēs ar skandināvu māksliniekiem, kuru stikla māksla pazīstama ar kvalitāti un radošo pieeju.

Izstādei “2D → “, kas notiks Rietumu bankas izstāžu zāle, starptautiska kuratoru grupa atlasīja 37 – 12 no Ziemeļvalstīm un 25 no Baltijas valstīm – māksliniekus darbus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+