Latvijā
Rīga

Rīgā atklāj defektus svaigi ieklātajā asfaltā Brīvības ielā7

Foto – LETA

Rīgā, Brīvības ielā, tiek mainīts nupat ieklātais asfalts, jo nepieciešams novērst būvdarbu laikā konstatētos defektus, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Pēc asfaltbetona virskārtas izbūves Brīvības ielā, pie 127.nama, ceļa segumā izveidojās risa, savukārt pie ēkas Brīvības ielā 150 – iesēdums. “Veicot kontrolurbumus, minētājās vietās tika konstatēts, ka pie ēkas Nr.127 jaunizbūvētais asfaltbetons ir izbūvēts atbilstoši projektā norādītājam, bet deformācijas ir radusies seguma pamatnes sliktās kvalitātes dēļ. Arī pie ēkas Nr.150 jaunizbūvētais asfaltbetons ir izbūvēts atbilstoši projektā norādītājam, bet iesēdums ir radies apakšzemes komunikāciju izskalojuma rezultātā,” skaidroja departamenta pārstāve.

Pirms ielas atjaunošanas darbu sākšanas šie defekti nebija novēroti.

Lai nodrošinātu kvalitatīvu jaunā asfaltbetona kalpošanu, speciālisti pieņēma lēmumu demontēt jau uzklāto asfaltu, nomainīt seguma pamatnes neatbilstošās kārtas, un atkal ieklāt jaunu asfaltbetonu.

Atjaunošanas darbi tiek veikti vienas joslas platumā un 20 metru garumā. Plānots, ka defektu labošanas darbi noslēgsies jau šodien – 31.augustā.

Ahuna-Ozola atgādina, ka ielu seguma atjaunošanas laikā brauktuvei tiek ieklāta jauna asfaltbetona virskārta, atjaunots ietves segums, brauktuves apmales, regulētas komunikāciju aku lūkas un uzklāts jauns ceļa horizontālais apzīmējums, saglabājot līdzšinējo ielas ģeometriju un nemainot inženierkomunikāciju novietojumu.

LA.lv