Apbrīno

Rīgā koncertēs britu dziesminieks Toms Odels 16


Toms Odels
Toms Odels
Publicitātes foto

18. martā koncertzālē “Palladium” uzstāsies superhita “Another Love” autors, talantīgais britu mūziķis Toms Odels. Dziedātājs Rīgā ieradīsies savas turnejas “Wrong Crowd Tour” ietvaros.

Odela spēlētā mūzika ir kaut kas starp indīpopu un folku. Skanējumā liels uzsvars tiek likts uz klavierēm, ar kurām nereti arī iesākas mūziķa dziesmas, pārējo instrumentu partijām sākoties vēlāk. Odela mūzikā galveno skanējumu veido vokāls, klavieres un sitamie instrumenti, citiem instrumentiem pārsvarā paliekot fonā vai neparādoties gandrīz vispār. Skanējums ir dažāds – vietām ļoti mierīgs, vietām arī diezgan agresīvs. Centrālā loma ir atvēlēta klavieru un viņa balss saspēlei. Tas īpaši novērtējams dzīvajās uzstāšanās – tās vienmēr ir patiesas un izjustas. Britu dziesminieks un pianists ir iepriekš uzstājies uz “Positivus” festivāla galvenās skatuves, pulcējot vienu no lielākajiem apmeklētāju pūļiem un demonstrējot lielisku vokālu.

Ikviens spēj saprast to, par ko dzied Toms Odels – mazliet nostalģiska, skumja mīlestība visdažādākajās šī vārda izpausmēs, tajā pašā laikā viņš neliek justies nomācoši, tas vairāk ir kā atgādinājums, ka viss skaistais vēl aizvien ir skaists arī pēc tam, kad beidzies. Liriskās klavieru skaņas savijas ar roķīgāku piesitienu, kas var būt gan lēns baudījums, gan neliela paballēšanās.

Toms Odels piedzima Čičestrā, Anglijā, bet daļu bērnības pavadīja arī Jaunzēlandē. Līdz 7. klasei viņš mācījās klavierspēli, bet 13 gadu vecumā sāka rakstīt savas dziesmas, par kurām gan nevienam neko nestāstīja – Odelam šķita, ka tas nav stilīgi. Topošais mūziķis iestājās Braitonas Modernās mūzikas institūtā, bet jau pēc gada, uzkrājis palielu pieredzi, darbojoties šīs pilsētas mūzikas dzīvē, atgriezās mājās. Sākotnēji Odels spēlēja grupā “Tom and the Tides”, bet vēlāk sāka solokarjeru, jo nevēlējās būt no kāda atkarīgs.

Šobrīd Toma Odela kontā ir jau divi veiksmīgi albumi – “Long Way Down” un “Wrong Crowd”. Albums “Long Way Down” tika ierakstīts dzīvajā, visai pavadošai grupai spēlējot kopā. To novērtēja arī melodiskās popmūzikas klausītāji, kas ierakstu padarīja par nr. 1 albumu Lielbritānijā.

2013. gada 24. jūnijā Odela izdotais debijas albums “Long Way Down” jau pirmajā nedēļā sasniedza 1. vietu Lielbritānijas visvairāk pārdoto albumu topā. Kritiķu atsauksmes par “Long Way Down” nav bijušas tik pārliecinošas. Vairāki izdevumi albumu novērtēja ar atzīmi, kas zemāka par 4, turklāt pazīstamais “NME” Odela debijai ielicis apaļu 0. Gadu vēlāk britu dziesminieks tika nosaukts kā viens no pretendentiem “BBC Sound of 2013” balvai. Šajā pašā gadā Odels ieguva arī prestižo “BRITs Critics’ Choice Award”, ko pirms tam saņēmuši tādi mūzikas grandi kā Adele un “Florence and the Machine”.

 

18. III 20.00 Koncertzāle “Palladium”, Rīga

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena EUR 39

LA.lv