×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Rīga pretendē uz viedās pilsētas statusu

Foto - LETAFoto - LETA

"Google Street View" automašīna Rātslaukumā, kura informācijas tehnoloģiju un interneta pakalpojumu koncerna "Google" uzdevumā sāk Rīgas un citu Latvijas pilsētu ielu fotografēšanu, lai attēlus ieļautu "Google" interneta karšu "Google Maps" īpašā skatījumā "Streetview".

Izdevuma “The New Economy” lasītāji Rīgu nominējuši “Smart Cities Award” jeb viedās pilsētas balvai, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Rīgas Tūrisma attīstības birojā (RTAB).

Konkursa mērķis ir noteikt ilgtspējīgas attīstības pilsētas, kas darbojas kā “smart cities” jeb viedās pilsētas.

No visām lasītāju ieteiktajām pilsētām žūrijas locekļi izvēlējušies 73 pilsētas, kas būtu piemērotas dalībai konkursā. Līdzās Rīgai uz apbalvojuma saņemšanu pretendē Dubaija, Honkonga, Londona, Losandželosa, Maskava, Ņujorka, Parīze, Šanhaja, Sidneja, Tokija u.c.

Pirmās kārtas gaitā RTAB sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu iesniedzis atbildes uz trīs jautājumiem, kas saistīti ar pārvietošanās iespējām pilsētā – sabiedriskā transporta sistēmas uzlabošanu -, pilsētas attīstības plāniem, kā arī ar apkārtējo vidi – kā Rīgas pilsēta reaģē uz klimata pārmaiņām un rūpējas par tās vidi.

Balstoties uz iesniegtajām atbildēm, tiks izvēlētas 40 pilsētas, kas iekļūs nākamajā kārtā. Savukārt balstoties uz šīs kārtas rezultātiem, tiks noteiktas 20 pilsētas, kas, investējot nākotnē, ievērojami rūpējas par tās iedzīvotāju dzīves kvalitāti un saņems apbalvojumu “The New Economy Smart Cities Award”.

Par izvēlētajām pilsētām “The New Economy” lasītāji ir balsojuši pēdējos četrus mēnešus. Plānots, ka konkursa rezultāti tiks paziņoti šī gada vasarā.

“The New Economy” portāla un laikraksta lasītāji ir lēmuma pieņēmēji visā pasaulē, kuru skaits ir vairāk nekā 99 000. Izdevums apskata tādas tēmas kā finanses, tehnoloģijas, inženierzinātne u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+