Ekonomika
Bizness

Rīgā spriedīs par koka apbūves eksporta iespējām 16


” Latvijas valsts mežu”  galvenā ēka Vaiņodes ielā Rīgā.
” Latvijas valsts mežu” galvenā ēka Vaiņodes ielā Rīgā.
Foto – LETA

Lai diskutētu par daudzstāvu koka apbūves popularizēšanu Latvijā un nozares eksporta potenciālu, AS “Latvijas valsts meži” Rīgas klientu centrā nākamtrešdien, 19. aprīlī norisināsies Koka apbūves forums. Tajā gan vietējie, gan ārzemju eksperti dalīsies pieredzē par koka apbūves priekšrocībām un par Latvijas tirgus potenciālu.

Pasākums notiks Rīgā, Vaiņodes ielā 1, no plkst.11. Plānots, ka par koka apbūves lonu būvniecības nozares atīstībā runās ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, Būvniecības valsts kontroles biroja Kontroles departamenta direktors Māris Demme stāstīs par koka apbūves priekšrocībām. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols un Kokrūpniecības federācijas vadītājs Kristaps Klauss informēs par koka apbūves eksportspēju, bet ” Latvijas valsts mežu”  Meža infrastruktūras direktors Indris Stulpāns stāstīs par vietējā izejmateriāla priekšrocībām.

Savukārt par koka apbūves tendencēm Austrijā, Francijā un Igaunijā stāstīs šo valstu eksperti, bet vairāku nozares uzņēmumu vadītāji sniegs informāciju par jaunu, inovatīvu materiālu un tehnoloģiju izmantošanu koka ēku būvniecībā.

Atgādināsim, ka Latvijā ražoto koka būvkonstrukciju kopējā eksporta vērtība pērn sasniedza 47,079 miljonus eiro, kas ir par 19,6% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Zemkopības ministrijas Meža departamenta dati.

Koka apbūves forums tiek organizēts Būvniecības nedēļas ietvaros, kura diskusiju forumu veidā notiks no 18. aprīļa līdz 21. aprīlim. Būvniecības nedēļa ir lielākais publiskās diskusijas forums būvniecības nozarē, un to jau trešo gadu organizē Būvniecības valsts kontroles birojs sadarbībā ar Ekonomikas ministriju.

Šogad, četru dienu garumā Latvijas būvniecības procesā iesaistītie dalībnieki un eksperti diskutēs par būvniecības nozares aktualitātēm. Katra tematiskā diena veltīta specifiskai nozares tēmai: Politikas diena, Koka apbūves forums, Būvnormatīvu un standartu diena un Tehniskās izglītības diena.

LA.lv