×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Rīga staros, staro līdzi!

karnevalslogo

Festivāla “Staro Rīga 2014” laikā rīkotāji aicina arī rīdziniekus ar saviem izgreznotajiem logiem un fasādēm  iesaistīties līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls”.

Jau pēdējos četrus gadus iedzīvotājiem un iestādēm ir iespēja piedalīties “Staro Rīga” kā aktīviem līdzdalībniekiem. Arī šogad īpašs noformējums būs Saeimas un Ministru kabineta ēkām. Uz LNB jaunās ēkas pirmo reizi publiskajā vidē tiks demonstrēts Eiropas Savienības prezidentūras logotips. Saeima sola līdzdalības akcijā stāstīt par prieku 24 oficiālajās ES valodās. Savukārt Ministru kabinets uz savas ēkas fasādes izstāstīs Latvijas ģerboņa stāstu. Tieši 18. novembrī “Rīga 2014” īpaši aicina logos ielikt sveces. “Bieži vien nemaz nevajag daudz – ar ļoti vienkāršām metodēm varam panākt, ka visa Rīga piedalās svētku karnevālā. Mūsu mērķis “Staro Rīga 2014″ laikā ir padarīt pilsētu gaišu un krāsainu, tādu, kurā paši jūtamies labi. Mūsu uzaicinājums ir pavisam vienkāršs – izgaismo savu pilsētu!” teic nodibinājuma “Rīga 2014” vadītāja un gaismas festivāla “Staro Rīga 2014” kuratore Diāna Čivle. Sākot no 10. novembra, savu izrotāto namu varēs pievienot interaktīvajā kartē, kas būs atrodama mājas lapā www.staroriga.lv, lai to varētu aplūkot arī citi. “Rīga 2014” sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare atgādina – ja informācija par izgreznotu nama logu vai fasādi ievietota kartē, nama iemītniekiem jārūpējas, lai tas visus piecus vakarus būtu aplūkojams. Toties portālā varēs arī nobalsot par skaistākajiem logiem, un “Rīga 2014” to veidotājiem sola pārsteiguma balvas.

Viedokļi

Kāpēc piedalīsities līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls”?

Katrīna Leiškalne, biedrības “Mākslai vajag telpu” valdes priekšsēdētāja: “Man ļoti patīk sveces, un mums ģimenē ir tradīcija katru gadu tās iedegt gan 11., gan 18. novembrī. Parasti dodamies arī uz Valsts prezidenta pili, kur līdz ar citiem noliekam sveces pie pils sienas. Tā kā mani vecvecāki bijuši izsūtīti, tad mums šīs vērtības ir ļoti svarīgas. Turklāt, tā kā esmu iesaistīta mākslā, man ir ļoti svarīgi arī šādā veidā saglabāt mūsu identitāti. Man ir liels prieks par festivālu “Staro Rīga 2014″, kas uzlādē ar dzīvesprieku vairākiem nākamajiem mēnešiem, un ar savu ģimeni arī iesaistīsimies līdzdalības akcijā.”

Aija un Juris Kaukuļi, žurnāliste un mūziķis, “Rīga 2014” oficiālās partnerpilsētas Siguldas iedzīvotāji: “Esam raduši, ka dzimšanas dienās jāiededz svecītes, un arī laiks, kad dzimšanas dienu svin Latvija, ir īpašs iemesls to darīt. Ir lieliski, ka šogad kopā ar “Staro Rīga 2014″ gaismām staros arī mūsu Siguldas pārstāvniecība galvaspilsētā – projektā piedalāmies visa ģimene. Ceram, ka svētkus skaistākus un siltākus darīs arī katrs, kas iesaistīsies kopīgā starošanas akcijā, veidojot gaismas saliņu arī savā logā.”

Uzziņa

Kā pieteikt objektu

No 10. novembra interneta vietnē www.staroriga.lv, savam objektam norādot adresi, nosaukumu, autoru un fotogrāfiju.

Kā balsot par objektiem

Festivāla laikā balsot varēs interneta vietnē www.staroriga.lv.

Lai par līdzdalības objektiem varētu nobalsot, tiem jābūt aplūkojamiem no 14. līdz 18.novembrim plkst. 18.00 – 23.00

Festivāla noslēgumā labāko objektu veidotāji īpašā pasākumā saņems balvas.

“Rīga 2014” ieteikumi

“Rīgas karnevāla” gaismas objekta veidošanai logā, kā arī izgaismoto/pārveidoto fasāžu veidošanā var izmantot dažādas gaismas tehnikas: tonējošās krāsas, krāsainās līmplēves, audumus un citus materiālus, kas nokrāso logu ailu gaismu, trafaretus un stencilus, kas aizklāj logu ailas gaismu, prožektorus, LED spuldzītes un virtenes, krāsainas lampu spuldzes, neona gaismas un citus apgaismes ķermeņus, prožektorus, projektorus, kodoskopus, diaprojektorus un citas multimediju iekārtas.

Īpaši 18. novembrī – dažādu formu un krāsu sveces.

Organizatori atgādina: atcerieties par ugunsdrošību, ievērojiet piesardzību, nebojājiet savu vai kaimiņa mantu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+