Latvijā
Kriminālziņas

Rīgā un Jūrmalā policijas “tīklos” iekrīt vairāki narkodīleri1


Atsavinātās narkotikas.
Atsavinātās narkotikas.
Foto – Valsts policija

Pagājušonedēļ Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes (RRP KrPP) amatpersonas Rīgā un Jūrmalā ir aizturējušas vairākus narkodīlerus, no kuriem atsavinātas dažāda veida narkotikas, tostarp sevišķi bīstama narkotiskā viela – karfentanils, tā soctīklu profilā Facebook informē Valsts policija.

Valsts policijas RRP KrPP amatpersonas, kas nodarbojas ar narkotiskām vielām saistītu noziedzīgu nodarījumu novēršanu un apkarošanu, bija ieguvušas informāciju par personu, kas, iespējams, Jūrmalā nodarbojas ar dažādu narkotisko vielu izplatīšanu.

11. jūnijā Valsts policijas RRP KrPP amatpersonas sadarbībā ar Speciālo uzdevumu bataljona policistiem aizdomās turēto personu vēlējās apstādināt, brīdī, kad viņš pārvietojās ar savu automašīnu. Pamanījis tuvojošos policistus, vīrietis uzreiz neapstājās, bet gan turpināja braukt, pa logu izmetot iepakojumu ar marihuānu. Pēc tam, kad bija atbrīvojies no narkotikām, 1982. gadā dzimušais vīrietis pēc vairākkārtējiem policistu aicinājumiem apstājās un tika aizturēts.

Vēlāk veicot kratīšanu viņa dzīvesvietā Jūrmalā, Kauguros, tika atrasts un atsavināts apmēram 100 gramu marihuānas, 30 gramu pulverveida MDMA un divi grami metamfetamīna.

Šajā pašā dienā Valsts policijas RRP KrPP amatpersonas Rīgā aizturēja vēl divas personas, kas nodarbojās ar narkotisko vielu izplatīšanu. Policijas rīcībā esošā informācija liecināja, ka narkotikas tiek tirgotas personu dzīvesvietā Latgales priekšpilsētā. Veicot speciālās izmeklēšanas darbības, abas personas tika aizturētas.

Galerijas nosaukums

Aizturētie vīrieši ir dzimuši 1955. un 1954. gadā un jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par narkotisko vielu nelikumīgu apriti.

Saistītie raksti

Kratīšanas laikā kopumā tika atrasti un atsavināti ap trīs gramiem karfentanila, kā arī 30 bloki cigarešu bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

Abos gadījumos ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253./1 panta pirmās daļas – par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu vai pārvadāšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vielu neatļautu realizēšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no diviem līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Visām trīs aizturētajām personām ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

 

LA.lv