×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. februāris, 2014
Drukāt

Rīgas brīvosta brīdina astoņus uzņēmumus par iespējamu darbības apturēšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas dome un Rīgas brīvostas pārvalde no ostas apkārtnes iedzīvotājiem regulāri saņem pamatotas sūdzības par gaisa kvalitāti un ogļu putekļiem gan brīvostā, gan tai apkārtējā teritorijā. Reaģējot uz šīm sūdzībām, Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks ir nosūtījis brīdinājuma vēstules piecām naftas produktu un trim ogļu pārkraušanas kompānijām ar aicinājumu nekavējoši atrisināt gaisa piesārņojuma problēmu, lai iedzīvotājiem neciestu dzīves kvalitāte.

“Atkārtotu piesārņojošās darbības B kategorijas atļaujas nosacījumu neievērošanas gadījumā ostas pārvalde rosinās atbildīgajām valsts institūcijām attiecīgo uzņēmumu darbības apturēšanu,” uzsvēra Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Kā portālam “LA.lv” pastāstīja Rīgas brīvostas pārvaldē, brīdinājumu vēstules nosūtītas naftas produktu pārkraušanas kompānijām “Woodison Terminal”, “B.L.B.”, “2T Terminal” (bij. Mantess), “OVI Rīga”, “VL Bunkering” un ogļu pārkraušanas uzņēmumiem “STREK”, “LaCon” un “Rīgas Centrālais termināls”.

Rīgas brīvostas pārvalde aicina uzņēmumus meklēt risinājumus gaisa piesārņojuma mazināšanai un pilnveidot tehnoloģiskos procesus, kuri rada piesārņojuma risku. Rīgas brīvosta arī aicina minētos uzņēmumus nepieciešamības gadījumā konsultēties ar ostas speciālistiem un Valsts Vides dienestu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+