Latvijā
Kriminālziņas

Rīgas centrā aiztur laupītāju 0

Foto – Valsts policija

Likumsargi naktī uz 22. augustu Rīgas centrā aizdomās par laupīšanu aizturēja kādu vīrieti, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

Ap pulksten 01.00 Vecrīgā, Vaļņu ielā, pēc kopīgas alkohola lietošanas starp kādu vīrieti un viņa paziņu – ārzemju tūristu, izcēlies sadzīviska rakstura strīds. Tā rezultātā ārzemniekam vairākas reizes tika iesists pa seju. Kad cietušais bija pakritis, otrs vīrietis no viņa kabatas izvilcis mobilo telefonu un naudas maku. Pēc tam ļaundaris kopā ar trīs citām paziņām, kuri, visdrīzāk, arī bija redzējuši notikušo, devušies pie taksometra šofera, lai viņus aizved prom. Ņemot vērā, ka taksometra šoferis bija redzējis notikušo, viņš atteicies sniegt savus pakalpojumus.

Tā nu kompānijai neatlika nekas cits, kā doties prom kājām. Par notikušo kāds aculiecinieks paziņoja Valsts policijai (VP). Noskaidrojot virzienu, kur laupītājs ar saviem paziņām devies, policisti devās viņus meklēt. Drīz vien Matīsa ielā likumsargi pamanīja aprakstam līdzīgas personas.

Pārmeklējot aizdomās turēto 1993. gadā dzimušo vīrieti, pie viņa tika atrasts nolaupītais mobilais telefons un maks. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī.

Tāpat kā laupīšanas liecinieki iecirknī tika nogādātas pārējās trīs personas. Par laupīšanu aizdomās turētais vīrietis, gan viņa trīs kompanjoni izskatījās narkotisko vielu ietekmē. Tāpēc visām personām tika nozīmēta ekspertīze.

1993. gadā dzimušais vīrietis policijas redzeslokā nav nonācis pirmo reizi. Viņš jau iepriekš sodīts par zādzībām un nelikumīgu kredītkartes izmantošanu.

Saistībā ar nupat izdarīto noziegumu šobrīd pret viņu uzsākts arī kriminālprocess par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ja ekspertīze apliecinās, ka personas atradušās narkotisko vai psihotropo vielu ietekmē, tad administratīvā kārtā tiks sauktas pie atbildības arī par šo pārkāpumu.

LA.lv